Phoenix vyradil Nashville, Rangers s Gáboríkom majú mečbal

Ny rangers
Antoine Vermette

NEW YORK 8. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Phoenix Coyotes si prvýkrát v klubovej histórii zahrajú vo finále Západnej konferencie, keď v pondelkovom piatom súboji semifinále s Nashvillom vyhrali 2:1 a v celej sérii uspeli 4:1 na zápasy.

V boji o postup do záverečných bojov o Stanleyho pohár sa Coyotes stretnú s Los Angeles Kings.

Jedno víťazstvo delí od postupu do finále Východnej konferencie hráčov New York Rangers, ktorí zdolali v pondelok v piatom dueli Washington 3:2 po predĺžení a celkovo vedú v sérii rovnakým pomerom.

Phoenix rozhodol pondelkový piaty zápas dvoma gólmi v druhej tretine. V 24. min otvoril skóre Derek Morris, o jedenásť minút neskôr sa presadil Martin Hanzal.

Nashville dokázalo v záverečnej dvadsaťminútovke vďaka Colinovi Wilsonovi výsledok už len korigovať.

V bránke Phoenixu opäť žiaril Mike Smith, ktorý mal 32 úspešných zákrokov. V závere pri power-play takmer aj skóroval, jeho vyhodenie len tesne netrafilo bránku Nashvillu.

„Je to niečo neuveriteľné. O niečom podobnom sme snívali a teraz sa to stalo realitou. Som šťastný, že som súčasťou tohto skvelého tímu,“ radoval sa Smith.

„Phoenix našiel spôsob, ako nás držať ďaleko od bránky. Mali sme dosť šancí, aby sme vyhrávali zápasy, ale nepodarilo sa nám to. Smith bol skvelý,“ povedal podľa AP tréner Nashvillu Barry Trotz.

Rangers začali súboj s Capitals lepšie, od 11. min viedli. Hostia však dvoma gólmi otočili vývoj a domáci dokázali vyrovnať až 6,6 sekundy pred koncom tretej tretiny pri hre šiestich proti štyrom vďaka Bradovi Richardsovi.

Rangers pokračovali v predĺžení v početnej výhode, ktorú dostali po vylúčení Joela Warda na 2+2 minúty za faul vysokou hokejkou 22 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, a Marc Staal rozhodol o ich víťazstve. Marián Gáborík vyslal v zápase na súperovu bránku 7 striel.

„Nemôžeme vinu zvaľovať len na Warda. Zápas sme prehrali všetci. Vyhrávame ako tím a prehrávame ako tím. K víťazstvu nám dnes chýbal kúsok,“ priznal pre AP kapitán Capitals Alexander Ovečkin. Rangers sa druhýkrát v sérii presadili v predĺžení. V treťom zápase o výsledku rozhodli v 115. minúte.

„Toto bol iný duel, ale opäť sme ho vyhrali vďaka veľkej vôli. Od stavu 1:2 sme sa snažili posielať puky na bránku a verili, že sa nám podarí skórovať,“ uviedol Brad Richards.

Výsledky:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Rangers – Washington 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0) – stav série: 3:2

Góly: 11. Stralman (M. Staal, Stepan), 60. B. Richards (Callahan, Del Zotto), 62. M. Staal (J. Mitchell) – 29. Laich (Ovečkin, Brouwer), 45. Carlson (Wideman, Brouwer)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Phoenix – Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) – konečný stav série: 4:1, Phoenix postúpil do finále Západnej konferencie proti LA Kings

Góly: 24. Morris (Doan, Vermette), 36. Hanzal (Chipchura, Langkow) – 55. C. Wilson (Legwand, R. Suter)