Počas operácie ATO na Ukrajine zahynulo vyše 1900 vojakov

Ukrajina
Počas tzv. protiteroristickej operácie (ATO) na východe Ukrajiny zahynulo vyše 1900 vojakov. Foto: SITA/AP

KYJEV 22. septembra (WebNoviny.sk) – Počas tzv. protiteroristickej operácie (ATO) na východe Ukrajiny zahynulo vyše 1900 vojakov. Informoval o tom v pondelok generálny štáb ukrajinskej armády.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Čo sa týka oficiálnych strát v radoch Ozbrojených síl Ukrajiny, za celé obdobie ATO vrátane anexie Krymu ide o 1915 ľudí. Ďalších 7053 utrpelo zranenia,“ citovala agentúra Ukrinform šéfa personálneho oddelenia generálneho štábu Ihora Vorončenka. Podľa jeho slov je 271 vojakov nezvestných a 61 je v zajatí.

Podľa agentúry Interfax-Ukrajina Vorončenko tlmočil nespokojnosť generálneho štábu s odkladom prijatia legislatívnych zmien, ktoré by umožnili demobilizovaným vojakom podpísať dohodu s armádou na šesť mesiacov.

„Podľa našich odhadov na základe informácií od ľudí, ktorí boli v tretej vlne mobilizácie a momentálne ich uvoľňujú, zhruba 4000-5000 ľudí by chcelo podpísať šesťmesačnú dohodu. Demobilizácia tretej vlny sa blíži ku koncu a kvôli konfliktom v parlamente môžeme prísť o vojakov, ktorí sú vycvičení a majú bojové skúsenosti,“ dodal Vorončenko.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom