Podnikateľ Marián Kočner známy z kauzy miliónových zmeniek požiadal o prepustenie z väzby

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 30. júla (WebNoviny.sk) – V druhej polovici júla podal podnikateľ Marián Kočner žiadosť o prepustenie z väzby. Ako ďalej informuje spravodajský portál topky.sk o jeho pobyte vo väzbe alebo prepustení na slobodu bude rozhodovať súd.

„Väzobne stíhaný M. K. požiadal v druhej polovici júla o prepustenie z väzby. Vec je v štádiu rozhodovania súdom o predmetnej žiadosti,“ informovala portál hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová .

Portál pripomína, že Kočnera zobral do väzby Najvyšší súd SR 28. júna na verejnom pojednávaní. „Je stíhaný v troch veciach, pravdepodobne to bolo páchané vysoko sofistikovaným spôsobom, od roku 2006 boli údajne spôsobené škody veľkého rozsahu. Z tohto dôvodu sa Najvyšší súd SR stotožnil s návrhom prokurátora,“ povedal vtedy sudca František Mozner.

Rozhodoval vtedy aj o Pavlovi Ruskovi, ktorý je obvinený v rovnakej trestnej veci. Toho však súd nechal v domácom väzení. Obaja muži čelia obvineniu z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v jednočinnom súbehu so zločinom marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva, dodáva portál.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Kočner