Polícia riešila pred duelom Slovenska s Maďarskom konflikty fanúšikov, zachránila aj provokatéra

fanusikovia
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopcáni

TRNAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Polícia pred dnešným úvodným kvalifikačným zápasom E-skupiny o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy medzi futbalistami Slovenska a Maďarska v Trnave riešila len niekoľko menších incidentov.

Spomenutý zápas na Štadióne Antona Malatinského bol označený za rizikový, v meste sú v pohotovosti stovky policajtov vrátane antikonfliktných tímov.

O zatiaľ jediný vážnejší konflikt sa postaral popoludní slovenský fanúšik, ktorý na Trojičnom námestí provokoval skupinu maďarských priaznivcov. Napokon ho pred nimi museli chrániť policajti. K stretu medzi fanúšikmi oboch táborov nedošlo. Podľa hovorkyne trnavskej polície Márie Linkešovej pri tomto zákroku nedošlo k zraneniam. Slovák skončil na policajnom oddelení a dnešný zápas si už nepozrie. Polícia v ďalších prípadoch takisto hlavne bránila stretom skupín fanúšikov.

Maďarskí fanúšikovia sa po zotmení presunuli na Kollárovu ulicu, odkiaľ majú zabezpečený vstup na Štadión Antona Malatinského. Ulica je uzatvorená, fanúšikovia si čas do zápasu krátia občasným hádzaním petárd a svetlíc. Zápas Slovensko – Maďarsko má výkop o 20:45 h, policajné opatrenia by mali trvať približne do polnoci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia