Poskokovia Silvia Berlusconiho pôjdu pre sexorgie za mreže

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi Foto: SITA/AP

MILÁNO 19. júla (WEBNOVINY) – Súd v talianskom Miláne v piatok poslal do väzenia spoločníkov bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, ktorých uznal vinnými z kupliarstva v súvislosti s jeho sexuálnym škandálom.

Niekdajšieho agenta v oblasti showbiznisu Leleho Moru, televízneho moderátora Emilia Fedeho a regionálnu političku Nicole Minettiovú, ktorá bola kedysi televíznou showgirl, usvedčili z najímania prostitútok na divoké party usporadúvané v Berlusconiho vilách.

Medzi dievčatami bola údajne i neplnoletá Karima El-Mahrougová marockého pôvodu, ktorú talianska verejnosť pozná pod prezývkou Ruby – Zlodejka sŕdc.

Samotného Berlusconiho ešte v júni odsúdili na sedemročný pobyt vo väzení za pohlavný styk s Ruby za peniaze ako aj za zneužitie právomocí verejného činiteľa, keď sa snažil aféru zakryť. Rozsudok však zatiaľ nie je právoplatný, keďže kontroverzný politik proti nemu podal odvolanie.

Mora i Fede by si mali za svoje konanie odsedieť sedem rokov a súd im tiež zakázal doživotne vykonávať verejné funkcie či pracovať s neplnoletými osobami. Minettiová vyviazla s päťročným väzením a zákazom vykonávať verejné funkcie. Odsúdení tiež budú musieť zaplatiť súdne trovy. Mora, Fede a Minettiová nepopierajú, že pozývali dievčatá na večierky vtedajšieho premiéra, odmietajú však, že by sa podieľali na „orgiách“, ako tvrdila prokuratúra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvio Berlusconi