Expremiérovi Berlusconimu poslali náboje a biely prášok

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi Foto: SITA/AP

RÍM 2. mája (WEBNOVINY) – Pracovníci milánskej pošty vo štvrtok privolali políciu pre podozrivý obsah korešpondencie, ktorá bola adresovaná expremiérovi Silviovi Berlusconimu.

Tradičné kontroly obsahu zásielok odhalili niekoľko nábojov a podozrivý biely prášok v liste s adresou Berlusconiho milánskej vily. Na miesto ihneď privolali políciu, ktorá však ďalšie podrobnosti uviesť odmietla.

Ide však o ďalší prejav nespokojnosti talianskej verejnosti s politikmi, ktorých berú na zodpovednosť za zlú ekonomickú situáciu v krajine. Svoju frustráciu v nedeľu prejavil aj nemenovaný muž, ktorý spustil streľbu pred rímskym úradom vlády. Výsledkom je vážne zranenie policajta.

Taliansko síce má od utorka novú vládu, no vynárajú sa obavy o jej stabilitu. Kontroverzný Berlusconi totiž stále má veľký vplyv na dianie na politickej scéne a podľa mnohých má páky na zosadenie vlády premiéra Enrica Lettu.

Hlavnou úlohou jeho kabinetu je naštartovať stagnujúcu ekonomiku a zastaviť nárast nezamestnanosti vysoko zadlženej juhoeurópskej krajiny, ktorej obyvateľov tvrdo zasiahli úsporné opatrenia končiacej vlády premiéra Maria Montiho.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvio Berlusconi