Do poslaneckého klubu strany SaS vstúpi Zimenová, v parlamente pracovala na školských témach

Sloboda a Solidarita
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.
  • aktualizované 15. jún, 13:45

BRATISLAVA 15. júna (WebNoviny.sk) –  Predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík je rád, že doposiaľ nezaradená poslankyňa NR SR Zuzana Zimenová vstupuje do poslaneckého klubu SaS.

„Prácu Zuzany Zimenovej vnímam ako vysoko odbornú. V oblasti školstva má silné meno, ktoré si za dlhú dobu vybudovala,“ povedal Sulík s tým, že SaS je stranou odborníkov a preto jej vstup do klubu víta. „Dali sme si záležať na tom, aby návrhy predkladali ľudia, ktorí sa vyznajú v danej oblasti,“ dodal.

Kruciálna oblasť

Školstvo je podľa lídra liberálov mimoriadne dôležitá oblasť najmä po tom, čo za posledné obdobie bolo v školstve napáchané. „Pre SaS je to kruciálna oblasť,“ uviedol.

Podľa jeho slov bude Zimenová úzko spolupracovať s Branislavom Gröhlingom, ktorý sa v SaS téme školstva venuje. Zimenová sa špecializuje hlavne na inkluzívne vzdelávanie. „Pre mňa je dôležité, že máme ďalšiu dôležitú oblasť pokrytú a že sme o krok viac pripravení prevziať zodpovednosť za našu krajinu po najbližších voľbách,“ dodal Sulík.

Zimenová na tlačovej besede uviedla, že SaS jej ponúkla vstúpiť do poslaneckého klubu a ako uviedla, je jej cťou, že takúto ponuku dostala.

Dobrá spolupráca

„Vnímam to ako uznanie mojej práce v parlamente. Pracovala som ako nezaradená odborníčka na vzdelávanie. Dnes je to pre mňa zlomový okamih. Ponuku som prijala, lebo v rámci doterajšej práce som si overila, že sa mi s poslancami klubu dobre spolupracuje, máme veľa prienikov. Teším sa, že teraz bude práca ešte intenzívnejšia,“ uviedla. Chce pracovať na riešeniach, ktoré prispejú k reálnemu zlepšeniu školstva na Slovensku.

Do poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita vstupuje doposiaľ nezaradená poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Zuzana Zimenová.

Klub sa tak rozšíri z doterajších 19 členov na 20. Predseda SaS Richard Sulík a predsedníčka poslaneckého klubu to oznámia v piatok na tlačovej besede.

Náhradníčka po Procházkovi

Doposiaľ Zimenová pracovala v parlamente na školských témach. Výrazne spolupracovala aj s nezaradeným poslancom Miroslavom Beblavým, ktorý založil stranu Spolu. Do parlamentu sa dostala ako náhradníčka po Radoslavovi Procházkovi.

V parlamentných voľbách v roku 2016 kandidovala za stranu Sieť. Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková, Simona Petrík a Zuzana Zimenová odišli zo strany Sieť po tom, ako padlo rozhodnutie strany vstúpiť do vlády so Smerom.

Nie je členkou Beblavého strany

Nezaradený poslanec Beblavý (Spolu) vo svojej reakcii, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa mimoparlamentnej strany Spolu Silvia Hudáčková uvádza, že Zimenová nebola a nie je členkou Spolu.

„Ani nespoluzakladala stranu Spolu. Podľa jej slov nikdy do žiadnej politickej strany nevstúpila a nevstúpi, pretože chce byť nezávislou odborníčkou. Od jej vstupu do parlamentu s nami odborne spolupracovala. Informovala nás, že prijíma ponuku stať sa ako nestraníčka expertkou SaS na inkluzívne vzdelávanie, a tým pádom aj členkou ich poslaneckého klubu. Želáme jej v tejto spolupráci veľa úspechov,“ uviedol Beblavý.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína MacháčkováMiroslav BeblavýRichard SulíkSimona PetríkZuzana Zimenová
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita