Posledný Martin zdolal prvý Zvolen, Skalica zničila Košice

Bez názvu
Zľava: Alexandr Hylák z HC Košice a Juraj Jurík z HK 36 Skalica v zápase 44. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK 36 Skalica a HC Košice. Skalica, 29. január 2013. Foto: Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) – Výsledky 44. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MHC Mountfield Martin – HKm Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Zošiak (T. Petruška, R. Pukalovič ml.), 25. Michal Važan (T. Petruška, M. Hollý), 38. Kolena (Vaško, Vilkoits), 60. Michal Važan (T. Petruška) – 57. M. Jurík (Puliš, J. Mucha)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Jobbágy, V. Smerek, 850 divákov

Martin: Šúrek – A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Ejem, J. Perniš – A. Themár, Vilkoits, Kolena – T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan – Vaško, B. Rapáč, Fujerík – Dírer, R. Slávik

Zvolen: M. Šimko – L. Čierny, Hraško, M. Šiška, M. Výborný, J. Mucha, Hertl, Pichnarčík, Novajovský – Puliš, Brabenec, P. Zuzin – Méry, M. Jurík, Čanky – Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga – Ľ. Zuzin, P. Fekiač, Ihnaťo

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): „Každý z našich hráčov, splnil to, čo by malo zdobiť tento tím. Mužstvo ukázalo obrovskú bojovnosť a chuť pobiť sa o víťazstvo. Na našu stranu sa priklonilo aj šťastie, čo sa nám v niektorých predošlých zápasoch vyhýbalo. Na tento výkon by sme radi nadviazali už v najbližšom stretnutí v piatok v Poprade, ktorý ma nevyspytateľný tím“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Blahoželám súperovi k oduševnenému výkonu a víťazstvu. Mali sme pred týmto zápasom obavy. Hráčov sme vystríhali, že domáci nemajú čo stratiť, a ak nevložia do hry srdce, môžu nastať problémy. Žiaľ, na obrovskú snahu, obetavosť a vôľu Martinčanov po víťazstve sme nedokázali vhodne reagovať.“

HC Košice - MHC Mountfield Martin

Mladíckou energiou nabití domáci začali stretnutie veľmi dobre. V 115. s urobili domáci závar pred hosťujúcim brankárom a Zošiak otvoril skóre.

Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny hrali bojovne naladení Martinčania na hranici svojich možností, čím veľkého favorita prekvapivo držali na dištanc. V 13. min chyboval Zvolen vo svojej presilovke.

M. Jurík nezištne prihral Petruškovi na modrú čiaru, ale martinský krídelnik zakončil svoj brejk strelou do žŕdky. Potom vyskúšali pozornosť domáceho gólmana P. Zuzin, L. Čierny, L. Jurík a Ďaloga, ale bez efektu. Na opačnej strane niekoľko sekúnd pred prvým klaksónom trafil Petruška bočnú sieť zvolenskej svätyne.

Aj úvod druhej časti lepšie vyšiel domácim. V 21. min mohol zvýšiť domáce vedenie Važan, ktorého strelu však zlikvidoval Šimko. Hostia kontrovali v 23. min, ale s pokusom L. Juríka si poradil Šúrek.

Skóre sa zmenilo o dve minúty neskôr. Petruška zabojoval, posunul puk Hollému, ten ho bez prípravy adresoval voľnému Važanovi, ktorý zblízka prekonal Šimka – 2:0.

Časomiera ukrojila ďalších 25 sekúnd zo zápasu a domáci sa radovali tretíkrát. Bola to však radosť predčasná, lebo hlavný rozhodca J. Konc sa po konzultácii s videorozhodcom utvrdil v tom, že Fujerík dostal puk do zvolenskej bránky korčuľou úmyselne. V 31. min išiel Hollý sám na Šimka, ale ten podržal hosťujúci tím. Martin potom nevyužil 90 sekúnd trvajúcu početnú výhodu o dvoch hráčov.

Hostia vycítili šancu, snažili sa streliť gól, ale Martinčania statočne vzdorovali. Domáci svoj heroický výkon v druhej tretine korunovali v 38. min, keď Kolena svojím dôrazom prepasíroval puk za Šimkov chrbát – 3:0.

Do tretej tretiny vstúpili obaja súperi s jasnými zadaniami. Zvolen túžil zápas ešte zdramatizovať a Martin si chcel svoj náskok ešte postrážiť. V poslednej desaťminútovke tlak lídra súťaže mohutnel, ale perfektne chytajúci martinský gólman v koordinácii so svojou obranou likvidoval hosťom jednu šancu za druhou.

V závere stavil Zvolen všetko na jednu kartu. V 57. min vykresal M. Jurík iskru nádeje pre hostí, keď prehodil padajúceho Šúreka – 1:3.

Necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa hosťujúca lavička odhodlala k power-play, ale 33 sekúnd pred koncom zápasu Važan do prázdnej bránky spečatil zaslúžene víťazstvo Martina – 4:1.

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 14. R. Krajči (T. Varga, Brcko), 40. Drábek (M. Leško, T. Sýkora), 41. T. Varga (I. Rúfus, R. Krajči), 65. I. Rúfus (Drevenák) – 33. Jakub Gašparovič (Marosz, J. Pardavý st.), 37. O. Rusnák (Martin Filo, Otčenáš), 52. Marosz (Jakub Gašparovič)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0 , rozhodovali: Gašparík, Holienka – Bednár, 986 divákov

Žilina: Žigárdy – Rúfus, Brcko, Leško (41. R. Slota) , Drábek, Sekáč, T. Staňo – Drevenák, R. Krajči, T. Varga – M. Kokavec, P. Kopecký, T. Sýkora – Valášek, O. Ďuriš, Heffernan – Kubiš

Trenčín: A. Nagy – T. Bokroš, Imrich, Pozník, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, Vizváry, L. Markovič – Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. – Sojčík, Lelkeš, O. Mikula – Martin Filo, O. Rusnák, Otčenáš – Broska, Nemček, Jakúbek

Hlas:

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): „Neodohrali sme taký dobrý zápas ako v Skalici, predviedli sme dosť nepresností. Nebol to pekný hokej. Aj keď sme nastúpili v zostave zdecimovanej chorobami, nie je to výhovorka pre niektorých našich hráčov. Hrali sme na tri päťky, bojovali sme a ďakujem za dva body najmä smerom k nášmu tabuľkovému súperovi Martinu, ktorý zdolal vedúci Zvolen.“

Zástupcovia Dukly Trenčín chýbali na tlačovej konferencii.

Trencin zilina

Úvodné minúty zápasu nepriniesli veľa vzruchu. V 3. min prvý žilinský útok roztočil kolotoč pred Nagyovou bránkou, ale strely Krajčiho ani Drevenáka sa neujali.

Žilinčania hrali aktívne aj pri vlastnom oslabení, keď bol vylúčený Drábek. V 8. min Krajči od modrej čiary minul len tesne vedľa. V 12. min bol vylúčený trenčiansky Marosz, 21 sekúnd pred naskočením na ľad sa najlepšie v trme-vrme zorientoval Krajči a zabezpečil domácim vedenie.

Bol to prvý gól Žiliny po 134 neúrodných minútach v uplynulých troch domácich zápasoch.

Do druhej tretiny Trenčania nastúpili ako vymenení. V 22. min Sojčík sám pred Žigárdym mieril len do jeho betónov. O tri minúty mal podobnú šancu domáci Sýkora. V 26. min mal na hokejke vyrovnanie Martin Filo, no do prázdnej bránky neskóroval. Ďalšie dobré strelecké príležitosti vojakov mali v 28. min Gašparovič a v 29. min Lelkeš. Stav sa zmenil až v 33. min, keď rýchlu akciu prvého útoku zakončil krídelník Jakub Gašparovič. Trenčín pokračoval v nápore, Žilina sa len bránila. Výsledkom ofenzívy Trenčína bol druhý gól, keď v 37. min O. Rusnák poslal puk do prázdnej bránky. Niekoľko sekúnd pred koncom prostrednej časti hry hlavný rozhodca avizoval vylúčenie. K puku sa dostal domáci Drábek, prekorčuľoval takmer celé ihrisko a vyrovnal na 2:2.

III. tretina a predĺženie

Žilinčania mali raketový nástup do tretej tretiny, keď po pravej strane unikol obrane hostí Varga a nezadržateľne skóroval. Trenčania sa snažili o vyrovnanie, najaktívnejší z nich bol center prvej formácie Marosz. V 43., 45. a 48. min jeho strely žilinský gólman ešte kryl. V 52. min pri početnej prevahe bol však gólman domácich bezmocný a Trenčania zásluhou Marosza vyrovnali – 3:3. Záver tretej tretiny obidve mužstvá už len dohrávali.

Predĺženie bolo pomerne zaujímavé. Hneď v prvej minúte unikla dvojica Žilinčanov Drevenák – Krajči. Druhý menovaný bol faulovaný, ale Žilina nevyužila početnú prevahu. Bol to práve vylúčený Bokroš, ktorý po naskočení na ľad z trestnej lavice nebezpečne ohrozil Žigárdyho.

Z protiútoku sa sám na bránku Trenčína rútil Varga, no tentoraz nebol úspešný. Keď sa zdalo, že zápas dospeje do samostatných nájazdov, Rúfus nechytateľnou strelou od modrej po štvrtýkrát prekonal Nagya.

HK Nitra – HK Poprad 4:5 po sam. nájazdoch (4:1, 0:1, 0:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Pupák (Stümpel, Lukáš Novák), 8. R. Tománek (Stümpel, Martin Segľa), 16. Hrnka (Jokila), 18. R. Tománek (Stümpel, Martin Segľa) – 20. Jabrocký (R. Tomas), 24. Klouda (Kovačevič, Ľ. Vaic), 47. R. Tomas (Klouda, Ľ. Vaic), 57. R. Tomas (Jáchym, Jabrocký), rozhodujúci sam. nájazd Ľ. Vaic

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše M. Bača (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – M. Junek, Zvrškovec, 1842 divákov

Nitra: M. Laco – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, Vantroba, F. Kuzma, Vosátko, M. Bača – Mašlonka, E. Piatak, Pupák – Martin Segľa, Stümpel, R. Tománek – Jokila, Podstavek, Hrnka – Lukáš Novák, Bene

Poprad: Slipčenko (od 18. Sidor) – M. Šterbák, Špelda, Kovačevič, M. Kurali, Fabian, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Jabrocký, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila – Matúš Paločko, S. Takáč

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry) „Pokiaľ sme mali sily, tak to bolo dobré. Postupom času a tým, že osme dohrali veľa oslabení, tak hráčom dochádzal dych. V závere sme to chceli postrážiť pozične. Ukázalo sa, že nie všetci na to majú. Chlapci to veľmi chceli vyhrať, ale nakoniec máme iba bod. V minulých zápasoch sme mali viac šťastia v nájazdoch, dnes nám chýbalo.“

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): „Dnes sa ukázalo, že hokej niekedy nemá logiku. Veď kto by po prvej tretine povedal, že odídeme s dvoma bodmi? Pomohol nám kontaktný gól v závere prvej tretiny, ktorým sme znížili na 1:4. V druhej časti sme mali veľa presiloviek, využili sme aspoň jednu. Myslím si, že za výkon v druhej a tretej tretine sme si dva body zaslúžili.“

Nitra poprad

V divácky atraktívnej prvej tretine sa dlho nečakalo na góly. Stümpel ešte svoj blafák ešte zakončil úspešne, ale dorážajúci Pupák už dostal puk do popradskej bránky – 1:0.

V 6. minúte fauloval Rais unikajúceho Tomasa, ale sám poškodený nevyužil následné trestné strieľanie.

Nitra predviedla v prvej tretine efektívny hokej a v 8. minúte pridal jej druhý gól Tománek, ktorý šikovne usmernil za Slipčenkov chrbát Segľovu prihrávku. Hostia domáceho brankára Laca ohrozovali najmä z brejkov.

Šestnásta minúta priniesla gól domáceho Hrnku, a keď krátko po ňom predviedol individuálnu akciu s gólovým koncom Tománek, došlo na striedanie brankárov v tíme hostí. Slipčenka nahradil Sidor a hostia okamžite znížili. Jabrocký v závere prvej tretiny po úniku z pravej strany prekvapil Mareka Laca v domácej bránke.

V druhej časti sa hostia snažili o vyrovnanie a do hry o body ich vrátila presilovka v 24. minúte. Po výbornej prihrávke od Kovačeviča nemohol Klouda pred odkrytou bránkou nedať – 4:2.

Piaty gól domácich následne nepridal Stümpel, keď neuspel z krátkeho brejku. V druhej tretine sa viac vylučovalo ako hralo a po faule na Takáča v zápase dohral domáci obranca Martin Bača.

Hostia, ale aj domáci, mali v ďalšom priebehu prostrednej časti početnú výhodu o dvoch hráčov, ale gól už nepadol. V závere druhej tretiny stálo pri šanci Buca pri domácom brankárovi aj šťastie.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

V tretej tretine sa hostia snažili o vyrovnanie. Hneď v úvode mal veľkú šancu Vandas, ale bekhendom nedostal puk do bránky Nitry. V 47. minúte sa to však v presilovke podarilo Tomasovi, ktorý zblízka dorazil puk po Vaicovej strele. Aktívnejší hostia sa predsa len dočkali vyrovnania. V 57. minúte vyrazil Marek Laco Jáchymovu strelu priamo pred Tomasa, ktorý sa zblízka nemýlil – 4:4.

Za nerozhodného stavu nasledovalo predĺženie. V jeho závere mali veľké príležitosti Jabrocký i Hvila, ale Laco aj so šťastím úspešne zasiahol. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. V nich sa postupne presadili Tománek a Vandas, aby rozhodujúci gól zaznamenal Vaic.

HC’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Styk (Marcinek, Češík) – 26. H. Ručkay (J. Ručkay), 44. Chylo (Cuník, Haring), 60. H. Ručkay (Cuník)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kubka (Banská Bystrica) 5+DKZ za seknutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – Gavalier, Tornay, 1440 divákov

B. Bystrica: Chorošun – Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner, Styk – Danton, M. Hudec, Lunter – B. Jankovič, Češík, Marcinek – Michal Hlinka, Zigo, Melkumjan

Piešťany: Tomek – Škadra, Cuník, Drgoň, R. Filip, V. Urban, Bučka, A. Hruška, A. Kolník – T. Melichárek, V. Nemec, Šišovský – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – S. Saliji, Mertel, Stupka – Haring, Peško, Chylo

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Na nás sa to sypalo dnes od rána. Nastúpili sme štrnásti, pred zápasom na rozcvičke sa nám zranil Lamper, ktorý si zlomil členok. Na poslednú chvíľu sme stiahli Melkumjana z nákupu, aby nás bolo aspoň štrnásť. Navyše od polovice zápasu sme hrali iba so štyrmi obrancami, keďže Kubka dostal trest do konca duelu. Veľmi nám teda okolnosti nepriali, napriek tomu by som chcel chlapcov povzbudiť a poďakovať im za zodpovedný taktický výkon. Snažili sme sa, samozrejme, brániť, preto to nebol oku lahodiaci hokej, ale museli sme hrať na to, na čo sme mali mužstvo – teda čakať na chybu súpera. Piešťany sme nepustili do veľkých šancí, my sme naše nevyužili, na konci zápasu nám chýbali sily, ale pri takomto zložení mužstva to bolo normálne.“

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Nehral sa oku lahodiaci hokej. Domáci veľmi dobre bránili stredné pásmo, my sme s tým mali problémy. Nedokázali sme dostať súpera pod tlak, aj keď sme vedeli, s akým mužstvom nastúpil. Keď sa nám napokon podarilo streliť vedúci gól, mysleli sme si, že Banská Bystrica otvorí hru, bude nebezpečnejšia, ale mýlili sme sa, pretože stále pokračovala v rovnakom štýle. Nám to neustále robilo problémy, menším vykúpením bol náš druhý gól, ale skomplikovali sme si to zbytočnou chybou, po ktorej sme inkasovali. Napokon sme sa až do konca zápasu trápili a báli o výsledok. Domáci hrali agresívne, čo na nás platilo. S tromi bodmi sme však spokojní, ale určite nie s výkonom niektorých hráčov.“

Piešťany_hokej

Banskobystričania nastúpili na zápas iba s trinástimi korčuliarmi, pre zranenia chýbali Heizer, Biro, Juraj Sýkora, ochoreli Ján Sýkora, Richter, Šimun, Lamper.

V bránke spoľahlivý Chorošun v prvej tretine neinkasoval, pretože hostia sa nedostali do vyloženej šance, nebezpečne to skúšal iba v 12. min H. Ručkay z uhla.

Domáci mohli otvoriť skóre v tej istej minúte, keď Michal Hlinka vystrelil spoza kruhu a Zigo tečoval puk, ten sa však nedostal za Tomeka. O minútu neskôr neuspel ani voľný Danton z pravej strany.

Zaujímavé veci sa diali v druhej tretine. Vedúci gól dosiahli hostia v 26. min, keď po prihrávke J. Ručkaya skóroval z pravého kruhu H. Ručkay.

Potom však rozhodca Jonák udelil päťminútový trest plus do konca zápasu za úmyselné seknutie Kubkovi, a tak domáci sa museli brániť v oslabení nielen so štyrmi obrancami, keďže viac ich k dispozícii nemali, ale celkovo im zostalo trinásť korčuliarov.

Banskobystričania ustáli presilovku súpera, pretože Piešťanci nevyužili najväčšiu šancu Haringom a puk dostali neskôr za neho vysokou hokejkou, takže Mertelov gól nemohol platiť. V hre piatich proti piatim prišli šance na oboch stranách, najprv neuspel zblízka domáci Marcinek, po ňom na dvakrát Hudec, na opačnej strane neprekonal Chorošuna S. Saliji a vzápätí nebol úspešný ani prienik Ziga pred Tomeka.

V tretej tretine boli aktívnejšie Piešťany, najprv sa nepresadil Sailiji zoči-voči Chorošunovi, ale v čase, keď Zigo naskočil z trestnej lavice, zvýšil vedenie hostí v páde z ľavej strany Chylo. Stav však 0:2 netrval dlho, lebo Tomeka prekvapila strela Styka od modrej v 48. minúte – 1:2.

V závere v oslabení Bystričania ešte z posledných síl predviedli drvivý tlak, ale v hre bez brankára inkasovali, keď 57 sekúnd pred koncom poslal puk z vlastnej tretiny do opustenej domácej svätyne Henrich Ručkay a rozhodol o troch bodoch pre svoj tím.

HK 36 Skalica – HC Košice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 9. R. Konečný (Kutálek, Barák), 28. Šátek (R. Školiak, Pálffy), 35. R. Konečný (Kutálek), 36. Šátek (R. Školiak, Pálffy), 52. Lažo (Vyrúbalík, R. Školiak) – 53. Cebák

Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Martin Chovan (Košice) a Bobček (Skalica) 10 min za nešp. správanie, Matis (Skalica) 2+10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Návratek, Tvrdoň, 1479 divákov

Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Jaborník – Pálffy, R. Školiak, Šátek – Lažo, Stieler, Martin Sloboda – Kutálek, Holovič, R. Konečný – Timotej Šille, Klejna, J. Jurík

Košice: Hylák – Cebák, Šeda, Kolba, Macejko, Michal Novák, M. Takáč, Martin Chovan, Deyl – Matis, T. Marcinko, R. Jenčík – P. Svitana, Marek Slovák, Matúš Chovan – Marcel Haščák, Pašek, Spilar – Hinďoš, Mlynarovič, Boltun

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): „Z našej strany to bol omnoho lepší zápas v porovnaní s tým minulým proti Žiline. Nás pohyb bol dobrý, bolo tam nasadenie. V druhej tretine sme mali pekné kombinácie, ktoré sa skončili gólovo. Dobrý výkon podal brankár Lipovský a obrana sa vyvarovala chýb. Chlapcom patrí za dnešný výkon poďakovanie.“

Milan Staš (tréner Košíc): „Prvá tretina bola vyrovnaná, v niektorých momentoch sme mali viac z hry, i keď to bolo neefektívne. V druhej časti sme úplne odišli, urobili sme individuálne chyby a súper nás za to potrestal. Do tretej tretiny sme vstupovali s tým, že sa dá s výsledkom niečo urobiť. Chlapci sa snažili, v poslednej desaťminútovke sme si utvorili sedem až osem čistých šancí, no koncovka bola žalostná. Výsledok je pre nás krutý, keby sme premenili aspoň polovicu našich príležitostí, mohlo to byť vyrovnané aspoň gólovo.“

Skalica kosice

Už v prvej minúte sa vo veľkej šanci na skórovanie ocitol Košičan Matis, Lipovský však vystihol jeho zámer. O tri minúty neskôr sa samostatnou akciou po pravom krídle blysol Jurík, no napokon trafil len Hylákove betóny.

V 9. min slávil úspech Konečného dôraz pred bránkou hostí – 1:0.

Krátko na to Haščák ohrozil Lipovského. V závere tretiny sa neujali šance hosťujúceho Pašeka ani domáceho Kutálka.

V 23. min Bobček trafil žŕdku Hylákovej bránky.

O chvíľu na to sa z protiútoku nepresadil Haščák. V 28. min Šátek gólovo zakončil akciu prvého útoku – 2:0. V 35. min sa ten istý hráč nepresadil pred Hylákom, no Konečný nemal problém s dorážkou do prázdnej bránky – 3:0.

O 23 sekúnd si pripísal svoj druhý presný zásah v zápase Šátek – 4:0. Minútu pred koncom druhej tretiny mal hetrik na dosah Konečný.

V 46. min si hostia zahrali presilovú hru, Lipovského však neprekonali Cebák ani Jenčík. V 51. min sa Slovák nepresadil v oslabení o dvoch hráčov zoči-voči Lipovskému. Pár sekúnd na to pridal piaty gól domácich Lažo. V 53. min sa hosťom predsa len podarilo skórovať, Cebák obišiel Lipovského bránku a zavesil.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po utorňajších zápasoch 44. kola:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 34:88 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).