Praha v lete privíta legendárneho Boba Dylana

Dylan
Americký hudobník Bob Dylan. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Americký hudobník Bob Dylan vystúpi 2. júla v pražskej O2 aréne. „Vstupenky budú v termináloch Sazka v predaji od 1090 do 1990 Kč (v prepočte približne 40 až 73 eur). Predpredaj sa začne 28. februára,“ uviedol Petr Novák z agentúry Live Nation.

Sedemdesiatdvaročný pesničkár sa tento rok predstaví aj na Slovensku, kde vystúpi 27. júna v košickej Steel Aréne. Ceny lístkov na tento koncert sa v sieti Ticketportal pohybujú od 39 do 89 eur.

Bob Dylan, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, sa narodil 24. mája 1941 v meste Duluth v štáte Minnesota. Prvú kapelu založil už na strednej škole. V roku 1962 vydal debutový eponymný album, pričom na konte má viac ako tridsať štúdiových nahrávok. Zatiaľ posledná s názvom Tempest vyšla predvlani v septembri. V roku 1988 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Video: Like a Rolling Stone – Bob Dylan

Medzi Dylanove najznámejšie piesne patria napríklad skladby Blowin‘ in the Wind, The Times They Are a-Changin’, Subterranean Homesick Blues, Like a Rolling Stone, Tangled Up in Blue, Knockin‘ on Heaven’s Door či Just Like a Woman. V roku 1991 si prevzal Grammy za celoživotný prínos. Svojho jediného Oscara a jediný Zlatý glóbus dostal za pieseň Things Have Changed z filmu Skvelí chlapci (2000). V roku 2008 dostal Pulitzerovu cenu. Americký dvojtýždenník Rolling Stone zaradil pieseň Like a Rolling Stone na prvé miesto rebríčka 500 najlepších skladieb všetkých čias.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob Dylan