Pre Pavla Demitru bol pripravený špeciál, rodina to odmietla

Jaroslavl
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský vládny špeciál bol pripravený, ale nepôjde do Jarosľavľa pre telo hokejistu Pavla Demitru, ktorý tragicky zahynul pri leteckom nešťastí.

„Letecký útvar Ministerstva vnútra SR bol pripravený zabezpečiť prevoz pozostatkov Pavla Demitru. Zástupca pozostalých však predstaviteľov rezortu informoval, že rodina sa rozhodla pre lietadlo, ktoré zabezpečí rusky hokejový klub,“ uviedla pre agentúru SITA Natália Hattalová z Komunikačného odboru MV SR.

Telesné pozostatky Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka po identifikácii prepravili z Jaroslavli do Moskvy leteckým špeciálom. Ich pozostatky v piatok v noci letecky privezie armádny špeciál na vojenské letisko Praha-Kbely. Informovala o tom hovorkyňa českej armády Jana Ružičková.

Pri stredajšej leteckej havárii zahynulo 43 ľudí. Na palube lietadla Jak-42 bol celý tím Lokomotivu Jaroslavľ aj so slovenským hokejistom Pavlom Demitrom, ktorý smeroval na svoj prvý zápas nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy do Minska.

.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Demitra
Firmy a inštitúcie Lokomotiv Jaroslavľ