Reprezentačný dres s číslom 38 bude navždy patriť Demitrovi

Demitra
V budúcnosti už tridsaťosmičku, ktorú nosil Pavol Demitra, nebude mať na svojom drese nijaký slovenský hokejista.

Pri stredajšej leteckej havárii v Jaroslavli zahynulo 43 ľudí vrátane slovenského hokejistu Pavla Demitru. Na palube lietadla Jak-42 bol celý tím Lokomotivu, ktorý smeroval na zápas Kontinentálnej hokejovej ligy do Minska. Prežil iba ruský hokejista Alexander Galimov a palubný inžinier Alexander Sizov, obaja bojujú v miestnej nemocnici o svoje životy.
BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na znak úcty k výnimočnému umeniu Pavla Demitru, ktorý tragicky zahynul so spoluhráčmi z Lokomotivu Jaroslavľ pri stredajšej leteckej nehode, rozhodlo vyradiť z kolekcie reprezentačných dresov ten s číslom 38. V budúcnosti už tridsaťosmičku, ktorú nosil Pavol Demitra, nebude mať na svojom drese nijaký slovenský hokejista.

„Náš žiaľ je stále veľký. V jedinom momente stratila rodina milujúceho otca a celé Slovensko hokejového génia, charakterného a charizmatického človeka. Bez nadsadenia, Pavol bol ozajstným idolom a vzorom pre našich mladých hokejistov, a preto sme sa rozhodli, že číslo 38 bude navždy vyradené z reprezentačných dresov hokejistov Slovenska,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Vyšitá 38 na dresoch hokejistov

Národný A-tím SR sa v sezóne 2011/2012 navyše predstaví v prípravných zápasoch v dresoch, na ktorých bude zvýraznená pamiatka na Pavla Demitru. „Okrem vyradenia čísla 38 zo slovenských reprezentačných dresov sme rozhodli, že v priebehu sezóny 2011/2012 odohráme všetky prípravné stretnutia do MS v dresoch, na ktorých budú mať všetci hokejisti na znak pamiatky s Pavlom Demitrom vyšité malé číslo 38,“ informoval generálny sekretár SZĽH Otto Sýkora.

Demitra
Foto: Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher

Česká reprezentácia už bez dresov s číslami 4, 15 a 36

Českí hokejoví fanúšikovia dostanú možnosť rozlúčiť sa s Karlom Rachůnkom, Janom Marekom a Josefom Vašíčkom na pražskom Staromestskom námestí, kde v minulosti týmto hráčom tlieskali tisícky ľudí po návrate z majstrovstiev sveta. Trio českých hráčov tragicky zahynulo v stredu pri leteckej nehode v Jaroslavli. Spomienka sa
Lokomotiv Jaroslavľ
Foto: SITA, AP

uskutoční po prevoze ostatkov ich tiel z Ruska. Skôr ako v nedeľu to však nebude. Prevoz tiel kompletne zaisťuje Český zväz ľadového hokeja.

Na pamiatku tria hráčov vyradí česká reprezentácia ich dresy z používania. V českom národnom tíme si už žiaden z hráčov neoblečie Rachůnkovu štvorku, Markovu pätnástku a Vašíčkovú tridsaťšestku. Podobne je to aj s číslom dvadsaťjeden Ivana Hlinku. Budúcoročné České hokejové hry sa budú hrať in memoriam Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Informuje o tom hokej.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor NemečekPavol Demitra
Firmy a inštitúcie Lokomotiv Jaroslavľ