Predstavitelia Za slušné Slovensko podľa Fica oklamali ľudí, nazval ich Sorosovými dietkami

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Iniciatíva Za slušné Slovensko oklamala ľudí. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej besede líder strany Smer-SD Robert Fico po tom, čo iniciatíva v pondelok oznámila, že v komunálnych voľbách bude podporovať nezávislých kandidátov na primátorov a starostov.

Smer-SD chce opäť zostavovať vládu

Ako Fico povedal, slová o tom, že nepodporia kandidáta, ktorého bude podporovať aj Smer-SD, počul už tisíckrát. „Či to Sorosove dietky budú hovoriť, je to úplne jedno,“ povedal na adresu iniciatívy Za slušné Slovensko.

Podľa neho stále najsilnejšia politická strana Smer-SD sa chystá v komunálnych voľbách dosiahnuť štandardný výsledok. Po ďalších parlamentných voľbách chce opäť Smer-SD podľa Fica zostavovať vládu.

Fico hovorí o zneužití vraždy Kuciaka

„V tomto prípade došlo k neuveriteľnému demaskovaniu tejto iniciatívy,“ povedal Fico. Podľa neho išlo zo strany iniciatívy o jasné zneužitie vraždy novinára Jána Kuciaka.

Ako povedal, bola zvláštna aj ich vysoká miera organizovanosti. „Tvárili sa, že je to pekná iniciatíva, ktorá nemá s politikou nič spoločné. Oklamali všetkých, dnes sú absolútne v politike a sú v nej smiešni. To, čo predviedli, nemá nič s politickou kultúrou spoločné,“ dodal Fico.

„Keď chcú, nech si založia politickú stranu, my ju budeme volať Sorosova strana, samozrejme,“ povedal Fico. Podľa neho by bolo veľmi zlé, keby Slovensko riadili zahraniční finančníci a nie slovenskí politici, ktorí majú jediní legitímne právo krajinu riadiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico