Prešovskí hádzanári budú hrať o tretie miesto v SEHA League

Tatran Prešov

ZÁHREB 14. apríla (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov nebudú hrať na turnaji Final Four v Záhrebe o prvenstvo v premiérovom ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ League“.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš podľahli v sobotňajšom semifinále s macedónskom RK Metalurg Skopje tesne 25:26 (11:15).

Prešovčania nastúpia v nedeľu od 15.30 h v chorvátskej metropole v dueli o konečné 3. miesto proti domácemu tímu RK Croatia Osiguranje Záhreb, ktorý prekvapujúco prehral v druhom semifinálovom stretnutí s macedónskym družstvom RK Vardar Pro Skopje tesne 29:30 (14:13). Finále je na programe od 18.00 h.

Úvod nám vyšiel, viedli sme 4:2, ale nevyužili možnosť zvýšiť náš náskok. Súper otočil vývoj skóre. Prehrávali sme už šesťgólovým rozdielom, ale podarilo sa nám vrátiť do zápasu. V druhom polčase sme vďaka excelentnému výkonu brankára Verkiča, ktorý za 20 minút dostal len štyri góly, stiahli manko a vyrovnali stav. V záverečnej desaťminútovke sme sa so súperom ťahali o každý gól. V poslednej minúte poslal Metalurg do vedenia Kozlina, sedem sekúnd pred koncom sme mali loptu v útoku, ale nepodarilo sa nám vyrovnať. Je to škoda. V nedeľu nás čaká súboj o 3. priečku, bolo by pekné ukončiť sezónu v SEHA League na medailovej pozícii. Som optimistom,“ povedal pre agentúru SITA manažér Tatrana Miroslav Šosták.

Šarišanom sa nepodarilo odplatiť Metalurgu vedeného skúseným kormidelníkom Linom Červarom prehru (24:32) zo základnej časti súťaže a potešiť skupinu približne 50 fanúšikov, ktorí dávali o sebe hlasno vedieť v takmer prázdnej Arene Zagreb.

V poslednej minúte sme urobili dve kardinálne chyby. Kozlina sa vyhol Radčenkovi bez akéhokoľvek pokusu atakovať ho či prerušiť hru faulom. To by sa nemalo stať. V zostávajúcom čase sme už neohrozili bránku súpera. Gratulujem Metalurgu k zaslúženému víťazstvu, my sa pokúsime v nedeľu vybojovať 3. priečku,“ poznamenal k rozhodujúcemu momentu prešovský kouč Djordje Rašič.

Výsledok – turnaj Final Four SEHA League – semifinále – sobota:

Tatran Prešov (SR) – RK Metalurg Skopje (Maced.) 25:26 (11:15)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič (13 zákrokov) – T. Mažár, Kopčo 2, Hrstka, Michal Urban, D. Krok 3, Krištopans 9, Radčenko 2, Kukrika 2, Číp, Guzy, Pejovič, Pekár, Antl 7.

pok. hody: 6/5 – 8/4, vylúčenia: 2 – 1, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 300 divákov

Najviac gólov za Metalurg: Markovič 6, Kozlina a Alušovski po 5

RK Vardar Pro Skopje (Maced.) – RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chor.) 30:29 (13:14)

Zostávajúci program turnaja Final Four SEHA League v chorvátskom Záhrebe (14. – 15. 4. 2012):

nedeľa 15. 4.

duel o 3. miesto: 15.30 h Tatran Prešov (SR) – RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chor.), finále: 18.00 h RK Metalurg Skopje (Maced.) – RK Vardar Pro Skopje (Maced.)