Prezident Kiska sa v Prahe zúčastní na oslavách výročia vstupu Česka do NATO

Andrej Kiska
Prezident Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Prezident SR Andrej Kiska sa v utorok 12. marca zúčastní na oslavách 20. výročia vstupu Českej republiky do NATO.

Prezidenti krajín V4

Ako ďalej agentúru SITA informovalo tlačové oddelenie kancelárie prezidenta, spolu s ním prijali pozvanie do Prahy aj prezident Maďarska János Áder a prezident Poľska Andrzej Duda.

„Prezidenti krajín Visegrádskej štvorky si na slávnostnom podujatí na Pražskom hrade pripomenú svojimi príhovormi a spoločnou diskusiou význam členstva našich krajín v Severoatlantickej aliancii,“ uviedla prezidentská kancelária.

Oslavy na Pražskom hrade

Na oslavách na Pražskom hrade sa zúčastní aj zástupkyňa generálneho tajomníka NATO Rose Gottemoeller, bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, ministri zahraničných vecí a obrany krajín V4 a ďalší hostia z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Maďarska a USA.

Česká republika vstúpila do NATO v roku 1999 spolu s Poľskom a Maďarskom v rámci prvej vlny rozširovania Aliancie po páde železnej opony. Slovensko si tento rok pripomína 15. výročie vstupu do aliancie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaAndrzej DudaJános ÁderMadeleine Albrightová
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy