Prezident Obama odsúdil Trumpove znevažujúce výroky o ženách

Barack Obama
Americký prezident Barack Obama. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 10. októbra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Barack Obama v nedeľu odsúdil znevažujúce výroky republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa týkajúce sa žien.

„Ponižovanie, znevažovanie žien, ale aj príslušníkov menšín, prisťahovalcov, ľudí inej viery a posmievanie sa postihnutým… Dokazuje to, že ho veľmi nezaujímajú základné hodnoty, ktoré sa usilujeme odovzdať našim deťom,“ povedal Obama vo svojej prvej reakcií na v piatok zverejnené video, ktoré podľa všetkého zachytáva súkromný rozhovor Trumpa s reportérom.

Republikánsky kandidát sa na videu okrem iného chváli tým, ako bozkával a obchytkával ženy a pokúšal sa o mimomanželský pohlavný styk. Výroky tohto druhu podľa Obamu odhaľujú aj Trumpovu vnútornú neistotu, ktorú sa snaží kompenzovať vyzdvihovaním vlastného ega a znevažovaním iných.

„Takúto charakterovú črtu by som neodporúčal človeku, ktorý by mohol zasadnúť v Oválnej pracovni (Bieleho domu),“ povedal demokratický prezident počas nedeľňajšieho stretnutia so sponzormi a stúpencami v Chicagu. Obama napokon rozosmial prítomných slovami, že „neuveritené“ výroky Donalda Trumpa – vzhľadom na prítomnosť detí v miestnosti – radšej nebude opakovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaDonald TrumpHillary Clintonová