Prokurátor Čižnár si vyžiadal spis v prípade aktivistov Greenpeace, ktorí protestovali v Novákoch

Jaromír Čižnár
Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger.

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár si v pondelok vyžiadal spisový materiál v prípade aktivistov Greenpeace, na ktorých Okresný súd v Prievidzi uvalil väzbu za ich protest proti ťažbe uhlia v Novákoch.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová, spis si vyžiadal v súvislosti so žiadosťou o odňatie veci z pôsobnosti Krajskej prokuratúry Trenčín a zároveň za účelom preskúmania postupu orgánov činných v trestnom konaní. Krajská prokuratúra Trenčín má spisový materiál doručiť na generálnu prokuratúru ešte v pondelok.

Polícia v stredu zadržala pätnásť aktivistov zo štyroch krajín po tom, ako vyvesili 15-metrový transparent na ťažobnú vežu v objekte Hornonitrianskych baní. Troch aktivistov prepustili.

Okresný súd v Prievidzi v nedeľu rozhodol, že 12 aktivisti budú až do súdneho procesu stíhaní vo väzbe. Dôvodom je obava, že budú pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Proti rozhodnutiu o väzbe všetci obvinení podali sťažnosti, o ktorých bude rozhodovať Krajský súd v Trenčíne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaromír Čižnár
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRGreenpeaceHornonitrianske bane