Prokurátor žiada predĺžiť väzbu obvinenej Alene Zs. a ďalším trom v kauze vraždy Kuciaka

Alena Zs.
Obvinená Alena Zs. (uprostred) v kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Foto: archívne, SITA/Jozef Habočík.

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Prokurátor v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky navrhol predĺžiť väzbu pre štyroch pôvodných obvinených.

Počet obvinených sa rozrástol

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v utorok doručil na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici návrh na predĺženie väzby štyroch obvinených o maximálne povolenú hranicu t. j. o sedem mesiacov,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Vyšetrovateľ ešte minulý rok obvinil z trestného činu úkladnej vraždy Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Alenu Zs. Nedávno medzi obvinených ako objednávateľ pribudol podnikateľ Marian K.

Vražda súvisí s jeho prácou

Investigatívneho novinára redakcie spravodajského portálu Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta.

Verejnosť sa o tom dozvedela v pondelok 26. februára po zverejnení vtedajším policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Ten ešte v ten deň potvrdil, že vražda pravdepodobne súvisí s novinárskou prácou Kuciaka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján Kuciak
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR