Rakúsko je na majstrovstvách sveta v Aare stále bez medaily, fantastického Hirschera trápi choroba

Marcel Hirscher
Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher. Foto: archívne, SITA/AP

AARE 13. februára (WebNoviny.sk) – Po siedmich z jedenástich disciplín svetového šampionátu lyžiarov – zjazdárov vo švédskom Aare sú Rakúšania stále bez medaily a začínajú sa obávať, že to tak môže zostať až do konca.

Zrušil mediálne aktivity

V ženskom slalome a obrovskom slalome reálne nemajú adeptku na zlato a ich najväčší tromf v technických disciplínach medzi mužmi Marcel Hirscher nie je zdravý.

V stredu neohrozený vládca Svetového pohára zrušil mediálne aktivity s odôvodnením, že je chorý. „Naša medailová nádej nie je zdravotne v poriadku,“ píšu rakúske médiá v obavách.

Obhajca titulov v slalome aj obrovskom slalome zo St. Moritzu 2017 vynechal alpskú kombináciu a do dejiska svetového šampionátu sa presunul až v stredu 13. februára. Predtým sa Hirscher v pokoji pripravoval v domácich podmienkach v Reiteralme a Annabergu.

Slovensko v pätách Rakúska

Dve a pol hodiny pred plánovaným mediálnym termínom však Hirscherov zástupca Sten Ilek odkázal rakúskym novinárom, že „mediálne aktivity nie sú možné, lebo Marcel je prechladnutý a bolí ho krk.“

Alpská veľmoc číslo 1 Rakúsko je v medailovej tabuľke krajín na MS 2019 s bilanciou 2 strieborné a 2 bronzové medaily až na 7. mieste. Tesne za Rakúšanmi sú Slováci vďaka dosiaľ jednému striebru Petry Vlhovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Hirscher