Robia marketingové tlačovky namiesto reálnych opatrení, obula sa saskárka do Pellegriniho a Žigu

Sloboda a Solidarita (SaS): Desiaty kongres strany
Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita v reakcii na tlačovú besedu predsedu vlády a ministra hospodárstva uviedla, že viac ako opakované marketingové tlačové besedy by uvítala konkrétne opatrenia, ktoré zjednodušia v súčasnosti také komplikované a odstrašujúce podnikateľské prostredie.

„Dostali sme nekonkrétne informácie o množstve pripravených investorov, ktorí sa na Slovensko chystajú – zrejme opäť za výdatnej pomoci dotácií z daní tu pracujúcich ľudí. Oveľa viac by sme privítali, keby sa ministerstvo hospodárstva seriózne zaoberalo dôvodmi, pre ktoré zo Slovenska množstvo firiem odchádza. V minulom roku to bolo vyše 2 400 firiem,“ poznamenala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová, podľa ktorej treba v dobrých časoch znižovať dane a odvody, nie zavádzať nové ako v prípade dane z poistného.

Podľa Jany Kišsovej by vláda mala byrokraciu skutočne odbúravať a nielen o nej opakovane hovoriť. „Peter Pellegrini s Petrom Žigom opatrenia na zníženie byrokracie neustále len promujú, v praxi však cez návrhy zákonov novú byrokraciu zavádzajú, čo podnikateľom komplikuje život. Potom sa nečudujem, že keď komunikujem s drobnými živnostníkmi a zamestnávateľmi, žiadne zlepšenia v reálnom živote necítia,“ dodala Kiššová.

Slovensko čaká masívny príchod investorov. Po stretnutí s ministrom hospodárstva Petrom Žigom to povedal predseda vlády Peter Pellegrini. „Títo investori plánujú preinvestovať stovky miliónov eur a majú vytvoriť tisíce pracovných miest. V hre sú veľké investície,“ povedal na pondelňajšej tlačovej besede Pellegrini, ktorý ocenil, že investori mieria aj do menej rozvinutých regiónov, pričom na Slovensko prichádzajú aj investície s vyššou pridanou hodnotou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KiššováPeter PellegriniPeter Žiga
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSaS Sloboda a Solidarita