Rozhodli oslabenia a strelecká mizéria, zhodujú sa slovenskí hokejisti po vypadnutí z olympijského turnaja

Slovensko - USA
Slovenskí hokejisti po prehre s Američanmi v zápase o postup do štvrťfinále ZOH 2018. Pjongčang, 20. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

PJONGČANG 20. februára (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti po štyroch rokoch opäť ukončili svoju púť na ZOH v play-off o postup štvrťfinále.

Prelink

Priveľa vylúčených hráčov

Pred štyrmi rokmi v Soči podľahli Čechom 3:5, v Pjongčangu 2018 neuspeli proti USA výraznejšie 1:5. Američania hrali v zápase päť presilových hier, z toho tri využili. Práve priveľa vylúčených hráčov komplikovalo zverencom trénera Craiga Ramsayho na celom turnaji.

„Chybami boli najmä vylúčenia,“ poznamenal Ramsay v mixzóne po druhej prehre s USA v Pjongčangu pre RTVS. Podobný názor majú i samotní hráči. „Znovu to bolo o oslabeniach, ktorým sme sa dnes chceli vyvarovať, ale opäť sa nám to nepodarilo,“ myslí si obranca Marek Ďaloga. „Oslabenia nás stáli celý turnaj,“ doplnil kapitán Tomáš Surový.

Nízky počet strelených gólov

Problémom Slovákov bola aj nízky počet strelených gólov. Zvlhnutý pušný prach mali najmä útočníci. Najlepším strelcom a najproduktívnejším Slovákom na turnaji bol obranca Peter Čerešňák, ktorý strelil dva góly a pri ďalších dvoch asistoval.

Rovnaký počet bodov nazbieral aj iný obranca Dominik Graňák, ktorý na turnaji získal štyri asistencie. „Problémom bola aj naša efektivita. Šance sme si vypracovali, aj ja osobne som nejaké mal, no nepremenili sme ich. Neviem, čo som mal pri nich urobiť inak, asi som mal skôr strieľať,“ sypal si popol na hlavu Ďaloga.

„Američania nám ukázali, ako sa to má hrať a premieňať. Myslím si, že hokej bol vyrovnaný, ale oni góly dali a my nie. V tom bol rozdiel,“ doplnil zadák Sparty Praha so skúsenosťami z KHL.

Reprezentanti spod Tatier na ZOH 2018 strelili v štyroch vystúpeniach sedem gólov, z toho tri pri úvodnom víťazstve nad Rusmi.

„Je jedno, kto dá tie góly. Samozrejme, sme tam od toho my útočníci, ale keď sme my natlačení pred súperovou bránkou, sú voľní beci, ktorí sa za nás na tomto turnaji presadili. V každom prípade, mali sme skórovať viackrát, lebo takto sa ťažko víťazí,“ okomentoval situáciu Surový.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik GraňákMarek ĎalogaPeter ČerešňákTomáš Surový
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia