Rusi zvíťazili aj v treťom zápase na MS v hokeji 2018, Bielorusov zdolali 6:0

Rusko, hokej

KODAŇ 7. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti ruskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Bieloruska 6:0 v pondelňajšom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

„Zborná“ uspela bez inkasovaného gólu aj vo svojom treťom dueli na tomto svetovom šampionáte, predchádzajúcich protivníkov Francúzov a Rakúšanov deklasovala zhodne 7:0. Hráči Bieloruska nezabodovali ani v treťom vystúpení, najskôr podľahli Švédom (0:5) a potom tiež hladko aj Francúzom (2:6).

Favorizovaní Rusi sa v I. tretine ujali vedenia gólom Pavla Daciuka, skúsený 39-ročný útočník SKA Petrohrad obkorčuľoval bieloruskú bránku a zasunul puk do siete Vitalija Trusa. Pre Daciuka to bol premiérový presný zásah na MS 2018. V druhej dvadsaťminútovke zvýšili hráči „zbornej“ svoj náskok o ďalšie tri góly: v 26. min sa presadil Maxim Šalunov, v polovici stretnutia Iľja Kablukov a v 40. min skóroval opäť kapitán Daciuk.

Na ľade v dánskej metropole hokejisti Ruska nepoľavili ani v tretej tretine a v Royal Arene sa tešili ešte dvakrát. V 46. min Maxim Mamin pridal piaty gól a konečný výsledok stanovil v 48. min útočník Kirill Kaprizov.

Najbližší duel čaká Rusov vo štvrtok 10. mája o 20.15 h proti Čechom, Bielorusi nastúpia o deň skôr v stredu 9. 5. o 16.15 h proti Švajčiarom.

MS v hokeji 2018 (A-skupina)

• Kodaň

Bielorusko – Rusko 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Góly: 6. Daciuk (Dadonov), 26. Šalunov (Barabanov, Kablukov), 30. Kablukov (Barabanov, Trjamkin), 40. Daciuk (Chafizulin, Šalunov), 46. Mamin (N. Zajcev), 48. Kaprizov (Daciuk, Dadonov)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Sjöqvist (Švéd.) – Lhotský (ČR), McCrank (Kan.), 6360 divákov