Rusko môže podľa Medvedeva použiť na obranu jadrové zbrane. Budú aj referendá a niet cesty späť, vyhlásil

Deputy head of Russia's Security Council Dmitry Medvedev attends an interview at Gorki state residence outside Moscow, Russia, Friday, Aug. 26, 2022. On Saturday, Sept. 3, 2022, Medvedev accused the U.S. and its allies of trying to provoke the country's breakup and warned that such attempts could lead to doomsday
Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev. Foto: Ekaterina Shtukina, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev vyhlásil, že by Rusko mohlo použiť „strategické jadrové zbrane“ na jeho ochranu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko oznámilo, že na ochranu možno použiť nielen mobilizačné schopnosti, ale aj akékoľvek ruské zbrane, vrátane strategických jadrových zbraní a zbraní založených na nových princípoch,“ vyhlásil podľa televízie Sky News bývalý ruský prezident.

Medvedev na margo referend v Ruskom okupovaných územiach Ukrajiny povedal, že sa uskutočnia a „niet cesty späť“. „Donbaské republiky a ďalšie územia budú prijaté do Ruska,“ povedal Medvedev.

Ukrajina a štáty na Západe odsúdili plány na referendá v okupovaných územiach ako nelegálny podvod a dali jasne najavo, že výsledky nebudú akceptovať. Francúzsky prezident Emmanuel Macron tieto plány označil za paródiu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij MedvedevEmmanuel Macron