Sagan sa predstaví aj na Truckee Dirt Edition, ktoré bude prípravou na preteky Okolo Kalifornie

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: www.facebook.com.

TRUCKEE 4. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan miluje Kaliforniu a to je dôvod, prečo sa tam tento rok nepredstaví iba na obľúbených pretekoch WorldTour Amgen Tour of California (13.- 19. 5.).

Už počas nastávajúceho víkendu bude Sagan tvárou úvodného podujatia zo série „Sagan Fondo“ v tomto štáte na západnom pobreží USA. Podľa organizátorov si Sagan mohol vybrať ľubovoľné miesto na svete, kde by promoval Gran Fondo a on sa rozhodol pre kalifornské mestečko Truckee.

Súťažiť budú profesionáli aj amatéri

Preteky tzv. Dirt Edition sa budú odohrávať na trasách 68, 54 a 23 míľ pozdĺž California State Route 267 do Prosser Dam Road a neskôr cez Boca Reservoir, Stampede Reservoir smerom k Loyaltonu a napokon s cieľom v Riverview Sport Parku v Truckee, kde bude aj štart.

Očakáva sa účasť vyše 500 cyklistov z radov profesionálov aj amatérov a pretekať sa bude po nespevnených cestách. Preto aj názov – Truckee Dirt Edition. Informuje o tom web Truckee Sun.

„Mám rád Kaliforniu a môj čas strávený na týchto miestach je jeden z najkrajších v celej sezóne. Preto sa sem snažím vracať čo najčastejšie. Kalifornia ponúka nielen úžasné cesty a prírodné scenérie, ale aj milých a priateľských ľudí. Cítim sa tam ako doma. Aj preto som sa rozhodol, že tam spolu so spoločnosťou Bike Monkey zorganizujeme túto veľkú cyklistickú slávnosť,“ uviedol Peter Sagan vo vyhlásení.

„Keď sme prišli do Truckee, privítali nás s otvorenou náručou. Očakávame krásne počasie a fenomenálnu cyklistickú jazdu,“ uviedol Carlos Perez so spoločnosti Bike Monkey.

Kráľ Kalifornie

Pre Petra Sagana a jeho spolujazdcov z tímu Bora-Hansgrohe bude inauguračné podujatie série Sagan Fondo aj vhodnou prípravou na preteky Okolo Kalifornie. V sobotu by na štarte nemali chýbať ani ďalší dvaja Slováci Juraj Sagan a Michael Kolář, Talian Daniel Oss či Poliak Maciej Bodnar. Očakáva sa, že jazdci z Bora-Hansgrohe budú trénovať na mieste jednej z etáp pri South Lake Tahoe.

Peter Sagan je na pretekoch Okolo Kalifornii nesmierne populárny a vďaka svojim 16 etapovým víťazstvám dostal od domácich prezývku „Kráľ Kalifornie“. „Peter si vybral Truckee aj preto, aby sem mohol doviesť celý svoj tím a pripravovať sa vo vhodnom prostredí vo výškach,“ doplnil Perez.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganMaciej BodnarMichael KolářPeter Sagan