SaS bola pred eurovoľbami realistická, dva mandáty však nepovažuje za úspech

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eugen Jurzyca, Richard Sulík
Zľava: Kandidáti na europoslancov za stranu SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, a predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej besedy strany Sloboda a Solidarita (SaS) s názvom V Bruseli za Slovensko, kde strana predstavila svojich kandidátov na europoslancov v tohtoročných eurovoľbách. Bratislava, 24. február 2019. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

BRATISLAVA 26. mája (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) ďakuje všetkým voličom, ktorí išli voliť, zvlášť tým, ktorí podporili SaS.

„Náš realistický odhad hovoril, že získame dva mandáty, čo sa aj stalo. Ale sme ďaleko od toho povedať, že toto je úspech. Výsledky si musíme zanalyzovať v prvom rade v strane a zariadiť sa podľa toho,“ píše opozičná strana vo svojom stanovisku, ktoré agentúre SITA zaslal hovorca Róbert Buček.

Poslanec NR SR za SaS Ľubomír Galko na Facebooku zagratuloval podľa neoficiálnych výsledkov víťazovi volieb koalícii PS/Spolu.

„Som rád, že celkovo vyhralo proeurópske Slovensko,“ dodal. Galko z medzivýsledkov, ktoré videl z niektorých okrskov, odhaduje, že do Európskeho parlamentu z SaS pôjde Lucia Nicholsonová a Eugen Jurzyca.

VIAC O TÉME: VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (EUROVOĽBY) 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Galko
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita