SaS žiada odchod Makóa. Ak nepadne, opozícia chce odvolávať Kažimíra

Kažimír, Makó
Zľava: Minister financií Peter Kažimír a riaditeľ Kriminálneho úradu FS SR Ľudovít Makó. Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a solidarita (SaS) vyzýva na odchod riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Pridala sa tak k hnutiu OĽaNO, ktoré k tomuto kroku vyzývalo ešte minulý týždeň po ohlásení rezignácie prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho.

Boj proti mafii

„Nový prezident finančnej správy by mal dostať od ministra financií Petra Kažimíra celkom zrozumiteľný signál, že Kriminálny úrad finančnej správy musí prevziať bezúhonný človek s pevným odhodlaním bojovať proti mafii,“ tvrdí poslanec za SaS Jozef Rajtár.

Opozícia je pritom podľa neho v prípade nečinnosti ministra financií pripravená v tejto veci iniciovať aj odvolávanie ministra v parlamente.

Podľa Rajtára kriminálny úrad zlyhal pri kauze s podhodnotenými dovozmi. „Je zarážajúce, že Kriminálny úrad finančnej správy ani jeden prípad neodovzdal polícii. Tieto informácie vrhajú veľmi zlé svetlo nielen na Františka Imreczeho, ale aj na kriminálny úrad pod vedením Ľudovíta Makóa,“ uviedol Rajtár.

Dohodnutí na odvolávaní

Podľa neho to zvyšuje pravdepodobnosť podozrení, že takéto rozsiahle colné úniky boli organizované za pomoci najvyšších predstaviteľov finančnej správy.

Podľa SaS je tak momentálne na ťahu minister financií Peter Kažimír a vyzývajú ho, aby prevzal politickú zodpovednosť. „Ministrovi Kažimírovi pripomíname, že opozícia je dohodnutá na jeho odvolávaní, pokiaľ neurobí poriadok s Makóom,“ dodal Rajtár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef RajtárPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita