Šéfovi palestínskeho futbalového zväzu udelila FIFA jednoročný trest za podnecovanie nenávisti voči Messimu

Dzibril radzub
Šéf palestínskeho futbalového zväzu Džibríl Radžúb Zdroj: SITA/AP Nasser Shiyoukhi

RAMALLÁH 25. augusta (WebNoviny.sk) – Prezident Palestínskej futbalovej asociácie (PFA) Džibril Radžúb sa odvolá proti jednoročnému zákazu oficiálne sa zúčastňovať na zápasoch, ktorý mu uložila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

„Konzultoval som to so svojimi právnikmi a využijem akúkoľvek príležitosť, aby som toto rozhodnutie zvrátil. Trest považujem za nafúknutý a absurdný,“ uviedol Radžúb pre agentúru AP.

Trest za pálenie dresov a fotografií

FIFA udelila Radžúbovi ročný trest pre jeho apel na arabských a moslimských športových fanúšikov, aby pálili dresy a fotografie Lionela Messiho. Útočný klenot FC Barcelona si mali zobrať na mušku v prípade, že by kapitán Argentíny nastúpil v plánovanom prípravnom reprezentačnom stretnutí v Izraeli začiatkom júna.

Situácia vyústila v zrušenie zápasu zo strany Juhoameričanov. „Radžúb podnecoval nenávisť a násilie a vyzýval fanúšikov na cielené útoky na Lionela Messiho formou pálenia jeho dresov a fotografii,“ uvádza sa v stanovisku riadiaceho orgánu svetového futbalu.

Napriek tomu môže pracovať

Jednoročný trest predstavuje minimálne penále, ktoré za daný priestupok mohla uložiť Medzinárodná futbalová federácia podľa jej disciplinárneho kódu. Radžúb, ktorý je aj prezidentom Palestínskeho olympijského výboru, tiež dostal pokutu vo výške 20 000 švajčiarskych frankov. Hlava miestnej futbalovej asociácie sa však napriek výsledkom vyšetrovania môže naďalej podieľať na chode PFA a zúčastňovať na zasadnutiach FIFA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lionel Messi