#SIEŤ by v parlamente chýbala, Kotlebova ĽSNS s 18 kreslami

Radoslav Procházka
Predseda strany Sieť Radoslav Procházka. Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 30,7 percenta a obsadila by 56 poslaneckých kresiel.

Do parlamentu by sa ešte dostalo ďalších päť strán, súčasná koaličná strana #SIEŤ by však medzi nimi nebola. Na druhom mieste by bola strana Sloboda a Solidarita s 14,5 percenta (26 mandátov), prvú trojicu uzatvára Slovenská národná strana s 12,2 percenta a 22 mandátmi.

Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý pre agentúru SITA uskutočnila agentúra Polis v dňoch 22. až 29. apríla. Ako informoval Ján Baránek z Polisu, výberovú vzorku tvorilo 1502 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Respondentov sa opýtali: „Ak by parlamentné voľby boli teraz, najbližší víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko by získala 9,8 percenta (18 kresiel), nasleduje hnutie OĽaNO – NOVA s 9,5 percenta (17 kresiel), do parlamentu by sa dostala aj strava Most-Híd so šiestimi percentami, obsadili by 11 kresiel.

Pred bránami NR SR by so 4,2 percenta skončili strany SME RODINA – Boris Kollár a SMK-MKP, KDH s 3,9 percenta, strana #SIEŤ by dostala 2 percentá. Preferencie sú vyrátané zo 60-percentnej volebnej účasti. Nerozhodnutých bolo 26 percent respondentov, voliť by nešlo 14 percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárJán Baránek
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky