Sieť získala miliónový úver, peniaze nemá zo Slovenska

Sieť
Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Predseda Siete Radoslav Procházka ako jej štatutárny zástupca podpísal s českou Fio bankou dohodu o úvere vo výške jeden milión eur, ktorý strana použije najmä na financovanie volebnej kampane. Ide o zvýšenie prvého úveru vo výške 800-tisíc eur, ktorý Sieť získala pred necelým rokom.

Česká banka je dôveryhodný finančný zdroj

„Českú banku si vedenie Siete vybralo najmä pre absenciu akýchkoľvek prepojení s miestnym prostredím. Banka pre nás predstavuje dôveryhodného veriteľa s nespochybniteľnými finančnými zdrojmi, čo nám dáva najvyššiu mieru slobody pri presadzovaní našej predstavy o jednoduchom a spoľahlivom štáte,“ uviedla hovorkyňa Siete Karolína Ducká.

Okrem tohto úveru je fungovanie Siete financované aj z členských príspevkov a darov od priaznivcov, ktorých zoznam je pravidelne zverejňovaný na internete. Sieť sa významne opiera aj o činnosť rastúceho množstva dobrovoľníkov.

Letná kampaň Siete stála takmer 200-tisíc eur

Predseda Siete zároveň udelil Fio banke písomný súhlas, aby nad rámec bankového tajomstva poskytla médiám informácie o základných parametroch úveru, rozsahu ručenia zaň a osobe ručiteľa.

Náklady na letnú kampaň Siete dosiahli 191 244,85 eur. Súčasťou tejto kampane boli májové bilbordy v hokejových dresoch, júnové bilbordy na predstavenie štvorbodového plánu dobrého štátu a júlové bilbordy na podporu dvoch základných prvkov programu Siete, hmotnej zodpovednosti politikov a vylúčenia schránkových firiem z verejného priestoru. V auguste Sieť neplánuje žiadnu novú kampaň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Procházka