Situácia v Donbase sa opäť vyostrila, Doneck hlási zranených

Ukrajina
Foto: SITA/AP

Kyjev 9. júna (WebNoviny.sk) – Situácia v oblasti ozbrojeného konfliktu na východe Ukrajiny sa za posledných 24 hodín skomplikovala. Vyplýva to zo správ, ktoré zverejnili ukrajinské vládne zdroje i proruskí separatisti.

Obe strany konfliktu sa navzájom obvinili z nasadenia ťažkých zbraní, ktoré mali byť podľa minských mierových protokolov z demarkačnej čiary stiahnuté. Pri ostreľovaní z pozícií proruských separatistov, ktorého terčom bol kontrolný post v blízkosti obce Stanycia Luhanska, bol zranený jeden vojak vládnych síl, uviedla agentúra UNIAN.

Proruské zdroje na východe Ukrajiny zasa informovali o ostreľovaní civilných štvrtí miest Doneck a Makijivka, kde bolo zranených najmenej 15 ľudí. Ich zranenia si vyžiadali hospitalizáciu.

Denis Pušilin, politický predstaviteľ samozvanej Doneckej ľudovej republiky na mierových rokovaniach s Kyjevom, pre proruskú doneckú tlačovú agentúru DAN uviedol, že Donecká ľudová republika (DĽR) v súvislosti s vyostrením situácie iniciovala mimoriadne zasadnutie kontaktnej skupiny pre urovnanie konfliktu v Donbase, a to v režime videokonferencie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom