MS v skialpinizme
1
Slovenská skialpinistka Jagerčíková získala na MS striebornú medailu. 10. marec 2019 Reprofoto: www.facebook.com

Skialpinistika Jagerčíková získala na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku striebornú medailu

VILLARS-SUR-OLLON 10. marca (WebNoviny.sk) – Vynikajúci výsledok dosiahla v úvodný súťažný deň na majstrovstvách sveta v skialpinizme slovenská výprava.

V nedeľňajšom šprinte totiž medzi ženami obsadila skvelú druhú priečku Marianna Jagerčíková a vybojovala si striebornú medailu. Nad sily slovenskej reprezentantky bola len Španielka Claudia Galiciová Cotrinová. Bronz si vo švajčiarskom stredisku Villars-sur-Ollon vyjazdila domáca Déborah Chiarellová.

Medzi mužmi obsadil Jakub Šiarnik 24. priečku, Borisa Obergriesa klasifikovali v juniorskej kategórii na 15. pozícii. Matúš Černek skončil medzi kadetmi na 25. stupienku a Laura Kolárová medzi kadetkami na 16. mieste. Šampionát vo Švajčiarsku pokračuje rôznymi súťažami až do soboty 16. marca.

Skialpinizmus má v budúcnosti šancu stať sa olympijským športom, už v roku 2020 bude súčasťou ZOH mládeže vo švajčiarskom Lausanne.

Majstrovstvá sveta v skialpinizme

• Villars-sur-Ollon, Švajčiarsko, nedeľa:

ŠPRINT

Muži: 1. Arno Lietha, 2. Iwan Arnold (obaja Švaj.), 3. Robert Antonioli (Tal.), … 24. Jakub Šiarnik (SR)
Ženy: 1. Claudia Galiciová Cotrinová (Šp.), 2. Marianna Jagerčíková (SR), 3. Déborah Chiarellová (Švaj.)

Juniori: 15. Boris Obergries (SR)
Kadeti: 25. Matúš Černek (SR)
Kadetky: 16. Laura Kolárová (SR)

Vlhová priznala zhoršenie techniky, vo finále Svetového pohára sa zameria na obrovský slalom Skvelá Petra Vlhová má ďalšie pódiové umiestnenie v slalome Svetového pohára

Peter Sagan má na Amstel Gold Race dobré šance, jeho forma ide hore Sloboda médií na Slovensku si pohoršila, reportéri hodnotia útoky Fica aj prítomnosť oligarchov Facebook vraj „nechtiac“ importoval emailové kontakty viac ako milióna užívateľov bez ich súhlasu Veľkonočné sviatky zatvoria väčšinu obchodov. Ktoré prevádzky budú otvorené? Foto: Banská Bystrica zažila bujaré oslavy majstrovského hetriku Foto: Smejúci sa moslimovia pred katedrálou Notre Dame počas požiaru bol hoax Slováci budú mať hlbšie do peňaženky, ceny chleba a pečiva sa zvýšia Smer-SD klesol pod 20 percent, Sulíkovci vypadli z prvej trojky a Most-Híd by nebol v parlamente