Slová Fica o organizovaní Sorosom sú scestné, tvrdí Za slušné Slovensko a chystá protest

Za slušné Slovensko - Predvečer svadby
Účastníci s transparentami počas pochodu spred budovy Slovenského rozhlasu na Námestie SNP s názvom Predvečer svadby Jána a Martiny, organizovaného občianskou iniciatívou Za slušné Slovensko a Nie je nám to jedno v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Bratislava, 4. máj 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Ďalší protest, ktorý organizuje iniciatíva Za slušné Slovensko, bude v piatok 16. novembra o 17:00 v Bratislave. V utorok o tom informovala Karolína Farská počas brífingu, na ktorom reagovali na vypočúvanie zo strany NAKA a na podozrenie zo sledovania.

Na NAKA prišlo anonymné podanie, organizátorov vypočúvajú pre korupciu. Organizátori považujú tieto praktiky za neprípustné, hovoria o šikane, na druhej strane zdôraznili, že za osem mesiacov od organizovania protestov majú s políciou dobré skúsenosti a vedia, že v nej pracuje mnoho slušných ľudí.

Peniaze sú na transparentnom účte

Podľa predstaviteľov občianskej iniciatívy sú vyjadrenia poslanca Národnej rady SR Roberta Fica o ich organizovaní Georgeom Sorosom scestné a mimo reality.

„Všetky peniaze, ktoré naša iniciatíva dostala a použila, sú na transparentnom účte. Nikto nás neplatí ani neorganizuje. Tieto praktiky o našom možnom sledovaní spravodajskými službami pripomínajú praktiky komunistického režimu,“ uviedol jeden z organizátorov iniciatívy Juraj Šeliga. Podľa jeho slov si polícia pýtala výpisy z ich súkromných účtov.

„Nemáme čo skrývať, ale nevidíme dôvod, aby sme policajtom ukázali výpisy z našich súkromných účtov. Tiež nerozumieme, prečo tento anonymný, nepodložený podnet rieši Národná kriminálna agentúra, ktorá má vyšetrovať tie najťažšie zločiny,“ doplnil. Za slušné Slovensko tiež vyzvalo ústavných činiteľov, aby sa voči takémuto správaniu a praktikám jasne vymedzili.

Ďalšie protestné zhromaždenie

Iniciatíva tiež potvrdila, že v piatok 16. novembra tohto roka bude ďalšie protestné zhromaždenie, kde chcú ľudom pripomenúť, že majú záujem o slušné a poctivé Slovensko.

„Stretneme sa opäť tu, na námestí SNP, kde ľudom pripomenieme, že chceme žiť v slušnej krajine,“ uviedla predstaviteľka iniciatívy Karolína Farská. K možným podozreniam, že boli títo ľudia sledovaní bezpečnostnými zložkami štátu zasadne aj mimoriadny parlamentný výbor pre kontrolu Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorý zvolá jeho predseda, opozičný poslanec Gábor Grendel (OĽaNO).

Predseda Smeru-SD Robert Fico naznačil pre české médium Echo24, že majú informácie o činnosti organizátorov protestov po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vypočúvanie NAKA

„Dnes už vieme, že organizátori tých demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros. My dobre vieme, kto sa s kým schádzal a akú úlohu v tej dobe zohrával. Všetko to pôjde von, až bude jasné, kto si objednal vraždu,“ povedal Fico.

Organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru. Ako v utorok  informoval Denník N, vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné“.

Na výsluchu už podľa denníka boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková. Vo štvrtok ich majú nasledovať ďalší. „Vyšetrovateľ im oznámil, že na nich niekto podal anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros,“ informuje denník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelGeorge SorosJuraj ŠeligaKarolína FarskáRobert Fico
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra