Slováci už poznajú dejiská kvalifikácie MS 2022, na jeseň pocestujú do Ľubľany, Kazane aj Osijeku

ME vo futbale 2020: Slovensko - Španielsko
Reprezentanti Slovenska pred zápasom proti Španielsku v E-skupine na ME vo futbale 2020. Sevilla (La Cartuja Stadium), 23. jún 2021. Foto: Julio Munoz, Pool Photo via AP.

Slovenskí futbalisti už spoznali dejiská troch jesenných zápasov na ihriskách súperov v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022. Prvého septembra sa zverenci trénera Štefana Tarkoviča predstavia v Ľubľane proti Slovincom, 8. októbra si zahrajú v Kazani proti Rusom a 11. októbra vybehnú v Osijeku proti domácim Chorvátom.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare

V úplne poslednom zápase kvalifikačnej H-skupiny sa slovenskí futbalisti predstavia 14. novembra na Malte. A tá zrejme nemá inú možnosť ako hrať vo svojom hlavnom meste La Valette. Informoval o tom oficiálny web SFZ.

Na štadióne v Ľubľane už Slováci hrali

V prvý septembrový deň sa Slováci predstavia v Slovinsku proti domácej reprezentácii na štadióne v Ľubľane. Šestnásťtisícová aréna je domovským stánkom Olimpie Ľubľana, slovinská futbalová reprezentácia ňom odohrala od jeho vzniku v roku 2010 doteraz 36 medzištátnych stretnutí.

Slovensko sa na štadióne s prezývkou „Zmajevo gnezdo“ (Dračie hniezdo) predstavilo 8. októbra 2016 v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018, vtedajší tím trénera Jána Kozáka podľahol domácemu výberu 0:1.

Slováci si to rozdajú aj s Rusmi

Októbrový trojzápasový asociačný termín odštartuje tím trénera Tarkoviča v Kazani duelom proti Rusku.

45-tisícová „Ak Bars Arena“ je domovským stánkom Rubinu Kazaň, v roku 2017 bola dejiskom štyroch stretnutí Pohára konfederácií FIFA, o rok neskôr hostila šesť zápasov záverečného turnaja MS 2018.

Štadión v Osijeku čoskoro nahradí nový

Na štadióne s názvom „Gradski Vrt“ (Mestská záhrada) v Osijeku odohrá slovenská reprezentácia kvalifikačný duel proti domácemu Chorvátsku. Sedemnásťtisícový štadión je domovským stánkom klubov NK Osijek a Fortuna VNO Osijek, pred desiatimi rokmi bol súčasťou spoločného projektu Maďarska a Chorvátska v súvislosti s kandidatúrou na usporiadanie Eura 2012.

Štadión bol otvorený už v roku 1980, o osemnásť rokov neskôr pribudli stožiare s umelým osvetlením, v roku 2005 prešiel ďalšou rekonštrukciou. Októbrový kvalifikačný duel bude pravdepodobne jedným z posledných medzištátnych stretnutí na tomto štadióne, už o rok by mal byť v Osijeku slávnostne otvorený nový „Pampas Stadium“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Tarkovič
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia