Slovenská pošta bude odoberať plyn od štátnych plynární, kritériom výberového konania bola cena

Pošta
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská pošta sa bude v otázke dodávok zemného plynu spoliehať na Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

V tendri boli úspešné dve spoločnosti

Ten zabezpečí v rokoch 2018 až 2020 pre všetky pošty na Slovensku dodávku plynu v kategórii maloodber a stredný odber vrátane doplnkových služieb, ako je komunikácia s prevádzkovateľom prepravnej siete a tiež spoločnosťou zabezpečujúcou distribúciu plynu. SPP za to zinkasuje takmer 3,9 milióna eur.

Štátny podnik bol úspešný v tendri, do ktorého sa prihlásili dve spoločnosti. Vďaka výberovému konaniu Slovenská pošta ušetrila, keďže predpokladala, že celková hodnota zákazky bude až 6,75 milióna eur. Práve ponúknutá cena bola hlavným a jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk.

Ministerstvo je jediným akcionárom

Slovenská pošta je poskytovateľ komunikačných, distribučných a platobných služieb na domácom trhu s vytvorenými logistickými podmienkami na podnikanie v strednej a vo východnej Európe. Prevádzkuje viac ako 1 500 pôšt. Jediným akcionárom je štát zastúpený ministerstvom dopravy a výstavby.

Slovenský plynárenský priemysel je najväčším dodávateľom energií na Slovensku. Celkovo využíva dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMH Ministerstvo hospodárstva SRSlovenská poštaSPP Slovenský plynárenský priemysel