Kanoistika

Slovenský štvorkajak na juniorských majstrovstvá sveta získal zlato

PLOVDIV 29. júla (WebNoviny.sk) – Slovenskí štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka a Adam Botek si vybojoval zlato na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive. Slováci zvíťazili na polkilometrovej trati v kategórii do 23 rokov.

Slovenská loď mala v cieli náskok 35 tisícin sekundy pred striebornou ruskou posádkou, bronz získali Ukrajinci. Slovenskí reprezentanti boli v polovici trate druhí za Rusmi, na v druhej časti sa prepracovali na čelo a vypádlovali si zlato.

Slovensko MSJaU23 v Plovdive získalo päť cenných kovov. Samuel Baláž si vyjazdil medailu aj v piatok, keď s Tiborom Linkom brali striebro v disciplíne K2 na 1000 m v kategórii do 23 rokov. V sobotu Slováci vybojovali tri medaily v šprinte na 200 m – striebro junior Matúš Jedinák v K1M, bronz juniorka Lucia Valová v C1Ž aj Csaba Zalka v K1M v kategórii do 23 rokov.

Prehľad vystúpení Slovákov v nedeľňajších finále na MSJaU23 v bulharskom Plovdive:

JUNIORI
K1Ž 500 m – B-finále: 2. (celkovo 11.) Jessica Zatlkajová
K1M 500 m – B-finále: 4. (celkovo 13.) Tomáš Holka
K4M 500 m – A-finále: 4. Martin Hvojník, Matúš Jedinák, Richard Németh, Zsolt Libai
C4M 500 m – A-finále: 6. Dávid Koczkás, Dávid Fekete, Eduard Strýček, Richard Zilizi