Tajní potvrdili stretnutie desiatich najvyššie postavených osôb na Slovensku, boli tam aj Žilinka a Kovařík

PREZIDENTKA: Slávnostný podpis sprievodného listu
Zľava: Premiér Eduard Heger, predseda parlamentu Boris Kollár a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 21. mája 14:54

Slovenská informačná služba (SIS) potvrdila, že sa v pondelok na jej pôde stretlo desať najvyššie postavených osôb na Slovensku. Ako však pre agentúru SITA dodala, k predmetu rokovania sa vzhľadom na existenciu zákonnej prekážky nebude vyjadrovať. Informovala o tom hovorkyňa SIS Zuzana Morávková.

Stretnutie zorganizoval Heger

Na pondelňajšom stretnutí sa stretli viacerí členovia vlády, generálny prokurátor a prezident Policajného zboru (PZ). Pre agentúru SITA doposiaľ potvrdili svoju účasť na schôdzke predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO), predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), generálny prokurátor Maroš Žilinka a šéf PZ Peter Kovařík. Agentúru SITA o tom informovali ich hovorcovia.

Svoju účasť potvrdila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Podľa medializovaných informácií boli v sídle SIS aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, šéf SIS Michal Aláč a šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó. Ako tiež uviedol Úrad vlády SR, stretnutie zorganizoval premiér Heger. Ten ho považoval za dôležité, aby sa oboznámili s podrobnosťami o určitých spravodajských informáciách.

Rokovanie bolo prospešné

Tie už SIS predtým poskytla zúčastneným osobám. Zároveň odmietol špekulácie, že rokovanie sa týkalo bývalého riaditeľa SIS Vladimíra P. alebo živých prípadov, ktoré vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Rokovanie bolo z môjho pohľadu prospešné a nevylučujem, že sa obdobný formát takýchto pracovných stretnutí uskutoční aj v budúcnosti. Boj s organizovaným zločinom a korupciou, ktorá zapustila u nás hlboké korene, si vyžaduje, aby každá štátna inštitúcia dôsledne plnila svoje úlohy vymedzené zákonom a aby vedúci predstavitelia v týchto inštitúciách, v súlade so svojimi kompetenciami, navzájom spolupracovali,“ skonštatoval Heger.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adrián SzabóBoris KollárDaniel LipšicEduard HegerMária KolíkováMaroš ŽilinkaMichal AláčPeter KovaříkRoman MikulecZuzana ČaputováZuzana Morávková
Firmy a inštitúcie SIS Slovenská informačná služba