Slovensko čaká upršaný deň, na Chopku už sneží

Oblaky
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. október (WEBNOVINY) – Počasie v strednej Európe ovplyvňuje studený front a tlaková níž vo vyšších vrstvách ovzdušia, ktoré postupujú cez naše územie na juhovýchod.

Informuje na svojej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Počasie bude v stredu veterné, oblačné až zamračené s dažďom a prehánkami, ojedinele i s búrkami.

Od približne 1500 metrov nad morom sa vyskytnú zmiešané alebo snehové zrážky. Na Chopku momentálne sneží, ako informovala stránka SHMÚ.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 7 až 13 stupňov Celzia, na krajnom juhovýchode bude len okolo 15 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov nad morom dosiahne okolo 2 stupňov Celzia.

Fúkať bude čerstvý severozápadný až severný vietor rýchlosťou 5 až 10 m/s (15 až 35 km/h), na juhozápade a na horách dosiahne v nárazoch okolo 15 m/s (55 km/h).

Mapa
Foto: shmú.sk

Predpoveď na noc

V noci bude spočiatku ešte veľká oblačnosť, miestami, hlavne na severe s doznievajúcim dažďom. K ránu sa bude o oblačnosť postupne zmenšovať a zrážky hrozia už len ojedinele. Od 1500 metrov očakávajú meteorológovia sneženie.

Nočná teplota dosiahne 11 až 6 stupňov Celzia, na Orave, Kysuciach, Liptove a Spiši bude okolo 4 stupňov. Fúkať bude mierny severný až severozápadný vietor rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h), na strednom Slovensku len slabý.

Predpoveď na štvrtok

Vo štvrtok bude prevažne polooblačno, na severe a východe Slovenska sa objaví prechodne až veľká oblačnosť a ojedinele aj prehánky. Od 2000 metrov nad morom bude aj snežiť.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 12 až 17, na Orave, Kysuciach, Liptove a Spiši bude okolo 10 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa vyšplhá na približne 4 stupne Celzia. Fúkať bude mierny severozápadný až severný vietor rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom