Slovenský film Eva Nová bodoval na festivale v Toronte

Evu Novú si v hlavnej úlohe zahrala Emílioa Vášáryová. Foto: Print screen/Youtube.com/Eva Nova

TORONTO 21. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský film Eva Nová režiséra Marka Škopa získal na festivale v Toronte Cenu filmovej kritiky FIPRESCI. Drámu, ktorá mala na podujatí premiéru, uviedli v sekcii Discovery.

Eva Nová, v hlavnej úlohe s Emíliou Vášáryovou, je príbehom ženy, ktorá by urobila čokoľvek, aby znovu získala priazeň človeka, ktorého v živote ranila najviac – svojho syna. Eva je abstinujúca alkoholička, ale pred rokmi bola známou herečkou. Teraz sa chce vrátiť do života, ktorý mala kedysi.

„Vnímam to ako poctu pre celý tím ľudí, ktorí sa podieľali na tvorbe filmu. Na prvom mieste moje poďakovanie patrí Emílii Vášáryovej, jej hlavnému hereckému partnerovi Milanovi Ondríkovi a všetkým ďalším hercom. Film by nevznikol bez kľúčových spolupracovníkov Jána Meliša, Františka Krähenbiela a Zuzany Liovej. Cenu si veľmi vážime, pritiahne pre Evu Novú väčšiu pozornosť a veríme, že aj divákov do slovenských kín, kam vstupujeme v novembri,“ vyjadril sa Škop, pre ktorého je Eva Nová prvým hraným filmom. Na konte má tiež dokumenty ako Iné svety (2006) či Osadné (2009).

V snímke si zahrali aj Anikó Varga, Žofia Martišová, Dušan Jamrich či Ľubomír Gregor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emília Vášáryová