Smer-SD dobieha Matovičovo OĽaNO, strana Za ľudí by sa do parlamentu nedostala

PREMIÉR: Navštívil spoločnosť Chirana Stará Turá
Premiér Igor Matovič. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) sa preferenčne doťahuje na vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 14. až 21. mája na vzorke 1 011 respondentov pre televíziu Markíza.

Smer-SD sa doťahuje na OĽaNO

Voľby by aj v polovici mája vyhralo OĽaNO, ktoré by volilo 22,9 percenta respondentov, Smeru-SD by svoj hlas odovzdalo 21,6 percenta voličov a na treťom mieste sa umiestnilo hnutie Sme rodina so ziskom 11,2 percenta.

Na ďalších miestach skončili strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (9,7 percenta), Sloboda a Solidarita (8 percent) a Progresívne Slovensko (6,5 percenta). Mimo parlamentu by ostala vládna strana Za ľudí, ktorú by volilo 4,3 percenta opýtaných.

Ktoré strany by ostali mimo parlamentu?

Do Národnej rady SR by sa nedostalo ani Kresťanskodemokratické hnutie (4,8 percenta), Strana maďarskej komunity (4,2 percenta), Dobrá voľba (2 percentá), Most-Híd (1,5 percenta), Slovenská národná strana (1,4 percenta) či strana Vlasť (1,3 percenta).

Názov politického subjektu Preferencie v percentách
OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena zdola 22,9%
Smer-SD 21,6%
Sme rodina 11,2%
Kotlebovci – ĽSNS 9,7%
Sloboda a Solidarita 8,0%
Progresívne Slovensko 6,5%
Kresťanskodemokratické hnutie 4,8%
Za ľudí 4,3%
Strana maďarskej komunity 4,2%
Dobrá voľba 2,0%
Most-Híd 1,5%
Slovenská národná strana 1,4%
Vlasť 1,3%
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSDobrá voľbaKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSMER-SDSNS Slovenská národná stranaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí - Kiskova politická strana