Smeráci sú podľa Nicholsonovej bandou nesvojprávnych politikov, ktorá podľahla vydieraniu Fica

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Poslanci Smeru sú podľa podpredsedníčky NR SR Lucie Nicholsonovej (SaS) bandou nesvojprávnych politikov, ktorá podľahla vydieraniu premiéra Roberta Fica. Ako povedala Nicholsonová vo štvrtok pre agentúru SITA v reakcii na návrh Smeru ako zmraziť platy politikov, poslanci Smeru by mali vrátiť občianske preukazy.

„Pod tlakom akéhokoľvek lobistu sú schopní spraviť čokoľvek, aj našpiniť si do úst. Fico nie je nič iné, ako lobista,“ vyhlásila s tým, že SaS je za systémové riešenie, ktorým by boli platy ústavných činiteľov upravené. Zmrazenie platov však takým opatrením nie je. Liberáli sú napríklad pripravení diskutovať o zdanení paušálnych náhrad pre poslancov.

Platy poslancov by sa tento rok mali zmraziť cez novelu zákona o dani z príjmov. Vo štvrtok sa na tom zhodol parlamentný poslanecký klub Smeru-SD, ktorý sa s týmto návrhom bude uchádzať o podporu koalície i opozície. Platy politikov by sa mali zmraziť cez pozmeňovací návrh k novele zákona.

Novinárov o tom na tlačovej besede informoval predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Martin Glváč. Zároveň informoval, že Smer-SD chce čo najskôr predložiť návrh nového zákona o platových pomeroch ústavných činiteľov, v ktorom chce odstrániť deformáciu platov politikov, ale aj manažérov štátnych firiem.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Ďuriš NicholsonováMartin GlváčRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD