SOI varuje, po Bratislave sa pohybuje falošný inšpektor

Potraviny
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Pred falošným inšpektorom varuje podnikateľov Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Falošný inšpektor SOI sa v pondelok pohyboval po bratislavskom trhovisku na Miletičovej ulici, agentúru SITA o tom informovala Marta Godálová z komunikačného odboru Ústredného inšpektorátu SOI.

„Inšpektori SOI vykonávajú kontrolu prevádzkových jednotiek vždy vo dvojici. Každý inšpektor SOI je povinný sa pri začatí kontroly preukázať služobným preukazom SOI, vykonať kontrolu, všetky skutočnosti, ktoré zistí pri kontrole, zapísať do inšpekčného záznamu a v prípade zistených nedostatkov vydať záväzné pokyny,“ pripomína Slovenská obchodná inšpekcia.

Dodáva, že pravý preukaz inšpektora SOI je v tmavohnedom koženom puzdre, so zlatým štátnym znakom a názvom Slovenská obchodná inšpekcia. Vo vnútri preukazu je fotografia inšpektora, jeho podpis, číslo preukazu, oprávnenia inšpektora v zmysle platných právnych predpisov a podpis ústrednej riaditeľky SOI.

V prípade pochybností o pravosti inšpektora SOI treba kontaktovať inšpektorát SOI v danom kraji, alebo Ústredný inšpektorát SOI v Bratislave, ktorý sídli na Prievozskej 32. Volať sa dá na bratislavské telefónne čísla: 02/ 5827 2151-2 a 02/5827 2103.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SOI Slovenská obchodná inšpekcia