Spartak Trnava zdolal na ihrisku súpera predposledné Košice

Bez názvu
Zľava: Boubacar Diallo z Trnavy a Miroslav Viazanko z Košíc v zápase MFK Košice - FC Spartak Trnava predohrávky 28. kola futbalovej Corgoň ligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 27. apríla (WEBNOVINY)Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – predohrávka 28. kola:

MFK Košice – FC Spartak Trnava 1:3 (1:1)

Góly: 17. Juhar – 44. Tomaček, 69. Koro Kone, 81. J. Petráš, ŽK: 10. Viazanko, 63. K. Kuzma, 65. Juhar, 90. R. Cicman – 30. P. Čarnota, 42. J. Petráš, 52. R. Procházka, 66. Ciprys, 84. J. Čarnota, rozhodovali: Trutz – Benko, Chládek, 920 divákov

Košice: Prekovič – Mik. Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka – K. Kuzma, Šinglár – Juhar, U. Matič, Viazanko (73. Diaby) – R. Ujčík (56. Škutka)

Trnava: Raška – J. Čarnota, Diallo, Gross, Ciprys – R. Procházka, P. Čarnota, M. Kaščák, Mikovič (30. J. Petráš) – Tomaček (81. Wellington), Koro Kone (90. Ľ. Bernáth)

I. polčas

V predohrávke 28. kola Corgoň ligy začali aktívnejšie Košičania. Už v 6. min Matič po rýchlom protiútoku zle vystrelil. O dve minúty neskôr Viazanko z prvej trafil bočnú sieť a o ďalšie dve minúty ten istý hráč po Tóthovom centri z päťky nepochopiteľne prestrelil. V 14. min sa „zastreľoval“ Juhar, no jeho volej ešte Raška kryl. O tri minúty neskôr Kaščák pri obrannom zákroku vypichol loptu Viazankovi tak nešťastne, že vysunul do šance Juhara, a ten chladonokrvne otvoril skóre. Trnavčania dovtedy prakticky neexistovali na ihrisku a brankára Prekoviča ani poriadne neohrozili. Po inkasovanom góle však výrazne ožili a začali nebezpečne dobiedzať na košickú bránu. Keď sa už zdalo, že domáci udržia vedenie do prestávky, po dlhom výkope sa lopta dostala k Tomačekovi, ktorý pohodlne preloboval vybiehajúceho Prekoviča – 1:1.

II. polčas

Gól do šatne mal pre domácich veľmi zlé následky. Po obrátke síce začali aktívnejšie, no chýbala im finálna fáza, a tak sa nedostávali do šancí. Naopak, hostia hrozili brejkami. V 69. min po štandardnej situácii Trnavy Cicman nešťastne hlavičkoval priamo do hlavy Koro Koneho a lopta sa dokotúľala do košickej bránky. Hostia výrazne ožili, zrazu ich bolo plné ihrisko a kým domáci hrali v kŕči, Trnavčania sa s ľahkosťou dostávali až do šestnástky. Po jednom takom protiútoku J. Petráš v 81. min poistil víťazstvo Trnavy.

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Zásadný rozdiel bol v tom, že kým jedno mužstvo potrebovalo na tri góly tri šance, druhé na jeden gól päť až šesť šancí. S takouto efektivitou ťažko môžeme konkurovať ostatným v súťaži. Po góle sme poľavili, súper sa vrátil do zápasu a po prestávke sme dohrávali v kŕči.“

Peter Zelenský (tréner Trnavy): „Začali sme veľmi zle, domáci nás pritlačili, veľmi dobre kombinovali. Našťastie sme dostali iba jeden gól. Po ňom sme sa prebrali, stihli sme do prestávky vyrovnať. Po obrátke sme boli o čosi lepším tímom, strelili sme dva góly a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“