Splnomocnenec Pollák pôjde po krku ľuďom, ktorí kazia meno

Pollak
Sprava: Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák a minister vnútra SR Robert Kaliňák Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) – Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák sa nebojí ísť po krku tým, ktorí robia zlé meno ostatným.

Vyjadril sa tak v úvodnom príhovore na dnešnom stretnutí s rómskymi lídrami na pôde NR SR.

Je však podľa neho dôležité dať šancu tým, ktorí sa chcú integrovať do spoločnosti a chcú svoj život zmeniť, doplnil svoje vyhlásenie Pollák.

Ak sa rómska reforma odkloní od svojej základnej filozofie, je Pollák pripravený odísť z pozície splnomocnenca. Reforma nemôže byť podľa neho iba súborom reštriktívnych opatrení. Verí, že ak si na nej prestanú politici vytĺkať politické body, pomocou jej základných myšlienok dosiahne veľa.

Splnomocnenec opäť kritizoval, že sa mnohí na téme priživujú a ako na bežiacom páse predkladajú návrhy zákonov, ale počas 22 rokov s problematikou nič zásadné neurobili. Svojich hostí Pollák ubezpečil, že na reforme intenzívne pracujú skupiny rezortu práce, školstva, vnútra, ako aj na pôde splnomocneneckého úradu. V súčasnosti sa snažia najmä identifikovať, koľkých zákonov sa reforma dotkne. Splnomocnenec už teraz vie, že ich bude veľa.

Pollák sa dnes s Rómami vo vedúcich politických a spoločenských pozíciách chce rozprávať o spomínanej reforme. Prekonzultovať chce tiež všetko, čo sa bude v rómskej problematike v programovom období 2014 až 2020 financovať z eurofondov. Rozprávať sa chce aj o grantovej výzve, ktorú chystá úrad splnomocnenca v najbližšom čase spustiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pollák