Spravodlivosť na Slovensku nebude nastolená, ak prezidenta polície vyberie Fico, Kaliňák či Saková

OĽANO, Gábor Grendel
Tieňový minister vnútra opozičnej parlamentnej strany OĽaNO Gábor Grendel počas brífingu hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) na tému: Stanovisko k rozhodnutiu vlády k nákupu stíhačiek. Bratislava, 11. júl 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Na Slovensku budú o necelé dva roky parlamentné voľby. Podľa tieňového ministra vnútra za OĽANO Gábora Grendela ľudia právom očakávajú zmenu a nie len zmenu vo vláde či v parlamente, ale aj zmenu v bezpečnostných zložkách a na čele Policajného zboru tak, aby mohla byť na Slovensku znovu nastolená spravodlivosť.

„Lenže to nebude možné, ak policajného prezidenta pre budúcu vládu vyberie Robert Fico, Robert Kaliňák či Denisa Saková,“ konštatoval Grendel. Agentúru SITA o tom informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Novelou zákona o Policajnom zbore, ktorá má meniť spôsob voľby prezidenta Policajného zboru alebo šéfa policajnej inšpekcie, sa v stredu vláda nezaoberala.

„Dôvod na radosť tu však určite nie je, pretože nejde o definitívne rozhodnutie koaličných partnerov, ale len o dočasné stiahnutie tohto návrhu. Preto tento návrh určite nepodporíme, a ak ho napriek kritike koalícia Smer, SNS a Most-Híd schváli, bude to jeden z prvých zákonov, ktorý po najbližších parlamentných voľbách bude musieť nová vláda zmeniť,“ povedal Grendel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováGábor GrendelRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPZ Policajný zbor SR