Štát investuje do rozvoja rozpočtového informačného systému

Počítače, kancelária, ľudia
Foto: shutterstock.com

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Štát bude investovať do rozvoja rozpočtového informačného systému.

Ministerstvo financií totiž plánuje vyhlásiť verejné obstarávanie so zámerom zvýšiť jeho funkčnosť.

Predpokladaná hodnota zákazky predstavuje vyše 9,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Pôjde o rámcovú zmluvu, ktorá bude uzatvorená na obdobie 27 mesiacov.

Cieľom projektu bude úprava súčasného rozpočtového informačného systému, implementácia nových funkčností, rozšírenie a zefektívnenie IT podpory rozpočtového procesu na ministerstve financií, rozpočtových kapitolách ako aj ďalších organizáciách štátu,“ uvádza rezort financií. Významným míľnikom ďalšieho rozvoja a skvalitnenia centrálneho systému bude pritom podľa ministerstva jeho rozšírenie aj na subjekty územnej samosprávy, teda mestá, obce a vyššie územné celky.

„Rýchlejšie spracovanie kľúčových údajov pre prijímanie rozhodnutí o čerpaní verejných financií, ktoré prinesie rozšírenie funkčností rozpočtového informačného systému, bude mať vplyv aj na šetrenie verejných financií,“ tvrdí ministerstvo financií. Úpravy majú tiež zvýšiť kvalitu tvorby viacročného rozpočtu verejnej správy a pri vykonávaných kontrolách a auditoch umožniť rýchlejšie odhaľovanie neoprávneného alebo podozrivého hospodárenia.

Ministerstvo financií SR využíva rozpočtový informačný systém pre rozpočtové riadenie štátu od roku 1996.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom