Štefan Harabin bude v senáte, ktorý rozhodne o sťažnosti obvinených v kauze vraždy Jána Kuciaka

Štefan Harabin
Sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 5. októbra (WebNoviny.sk) – O sťažnostiach obvinených v kauze vraždy Jána Kuciaka voči väzbe bude v zmysle Rozvrhu práce Najvyššieho súdu SR na rok 2018 rozhodovať senát 4 T v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský.

Sťažnosť podali len traja

„O sťažnostiach rozhodne NS SR ako súd sťažnostný na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie. Termín zasadnutia zatiaľ nie je určený,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Spisový materiál doručili najvyššiemu súdu vo štvrtok, to znamená, že rozhodnutie bude známe najneskôr vo štvrtok 11. októbra.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vzal v nedeľu 30. septembra do väzby obvinených Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Alenu Zs. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy.

Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Rozhodnutie nie je právoplatné, okrem Zoltána A. zvyšní traja obvinení podali sťažnosť.

Obzvlášť závažný zločin vraždy

Štvorica je obvinená za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Dvoch obvinených, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kolárove vo štvrtok 27. septembra ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky.

Tretieho zadržali v jeho bydlisku blízko Komárna. Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. bývalý vojak, Zoltán A. je podnikateľ. Podnikateľka Alena Zs. je obvinená z objednávky vraždy Kuciaka.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMiroslav M.Pavol FarkašŠtefan Harabin
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRPZ Policajný zbor SR