Stíhačka pre Martina Fourcada, Hurajt na 8. mieste

Hurajt
Foto: Ilustračné foto SITA/Dušan Hein

KONTIOLAHTI 14. marca (WEBNOVINY) – Francúz Martin Fourcade sa stal víťazom nedeľňajších stíhacích pretekov mužov na 12,5 km, ktorými sa skončilo vo fínskom Kontiolahti 7. kolo Svetového pohára v biatlone 2009/2010. Dvadsaťjedenročný strieborný medailista z pretekov na 15 km s hromadným štartom na nedávno skončených XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri Martin Fourcade triumfoval premiérovo v bojoch o krištáľové glóbusy, keď zužitkoval svoju tretiu štartovú pozíciu v kombinácií so slabším streleckým výkonom dua Ivan Čerezov a Emil Hegle Svendsen, ktoré bolo po sobotňajšom šprinte pred ním.

Skvelý výkon predviedol v nedeľu na severe Európy slovenský reprezentant Pavol Hurajt. Držiteľ bronzu z pretekov s hromadným štartom na ZOH 2010 bol na štarte stíhačky až na 47. priečke, no zásluhou absolútne bezchybnej streľby, keď ako jeden z trojice pretekárov vybielil všetkých 20 terčov, sa posunul až na výborné 8. miesto. Za Martinom Fourcadom napokon Hurajt zaostal o takmer 48 sekúnd. Zverenec trénera Juraja Sanitru si za svoj výkon v Kontiolahti pripísal do hodnotenia Svetového poháru 34 bodov.

Druhé miesto si v nedeľu vybojoval Talian Christian De Lorenzi, pre ktorého je to vôbec prvé umiestnenie na stupňoch pre víťazov v pretekoch SP. Na bronzovej pozícii skončil Fourcadov krajan Vincent Jay, ktorý spolu s Hurajtom a Michalom Šlesingrom (6.) strieľali bezchybne.

Líder priebežného poradia Svetového pohára Nór Emile Hegle Svendsen zvýšil svoj náskok na čele pred Rakúšanom Christophom Sumannom na 21 bodov vďaka zisku 7. pozície. Na prvej priečke hodnotenia stíhacích pretekov zostal naďalej Rakúšan Simon Eder.

Výsledky:

Muži – stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 32:35,1 min (1 trestný okruh), 2. Christian De Lorenzi (Tal.) +10,1 s (1), 3. Vincent Jay (Fr.) +15,6 (0), 4. Carl Johan Bergman (Švéd.) +18,0 (1), 5. Ivan Čerezov (Rus.) +23,4 (3), 6. Michal Šlesingr (ČR) +32,9 (0), 7. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +44,5 (4), 8. Pavol Hurajt (SR) +47,7 (0), 9. Arnd Peiffer (Nem.) +50,5 (3), 10. Magnus Jonsson (Švéd.) +53,8 (1).

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Arnd PeifferEmil Hegle SvendsenMartin FourcadePavol Hurajt