Stromy Kevina Costnera prekážajú susedovi, čaká ho súd

Kevin costner
Kevin Costner Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) – Americký herec a režisér Kevin Costner sa dostal do sporu so svojím susedom. Istý Rick Grimm ho totiž zažaloval, pretože mu hviezda stromami v záhrade znemožňuje výhľad na pláž.

V súdnych dokumentoch sa píše, že Grimm kúpil nehnuteľnosť v kalifornskej Carpinterii hneď za domom Costnera.

Nemôže si však užívať nádhernú scenériu, pretože 57-ročný herec mu zablokoval výhľad stromami, ktoré dal vysadiť na svojom pozemku. Dokonca ho sám požiadal, aby stromy zrezal, no Costner jeho výzvu odignoroval.

Známy herec, ktorý sa angažuje aj v hudobnom priemysle, je vraj posadnutý ochranou svojho súkromia. Grimm žiada od súdu, aby Kostnerovi prikázal zrezať alebo odstrániť stromy, tiež požaduje 150-tisíc amerických dolárov (v prepočte približne 118-tisíc eur) ako odškodné za to, že si nemohol užívať výhľad a ďalších 500-tisíc dolárov (v prepočte približne 393 600 eur) ako kompenzáciu za poškodenie hodnoty jeho majetku.

Kariéra Kevina Costnera odštartovala v 80. rokoch minulého storočia. Je držiteľom dvoch Oscarov, pričom oboch získal za prácu na filme Tanec s vlkmi (1990). Americká Akadémia filmových umení a vied ho ocenila prestížnou zlatou soškou ako režiséra a ako producenta v kategórii Najlepší film. Okrem toho bol za Tanec s vlkmi na Oscara nominovaný aj v kategórii najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe.

Nebol to však jediný film, ktorý zároveň režíroval aj v ňom účinkoval, podarilo sa mu to aj pri snímkach Vodný svet (1995), Posol budúcnosti (1997) a Krajina strelcov (2003). Okrem toho je známy z filmov ako Nepodplatiteľní (1987), Ihrisko snov (1989), Robin Hood – Kráľ zbojníkov (1991), Osobný strážca (1992), Dokonalý svet (1993), Wyatt Earp (1994), 13 dní (2000), Vážka (2002), Záchranári (2006) či Mr. Brooks (2007).

V roku 2013 sa do kín dostane najnovší film o Supermanovi, v ktorom Costner stvárni adoptívneho otca hlavného hrdinu – Jonathana Kenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kevin Costner