Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu demokratickú vládu, podľa OĽaNO uprednostnil vlastnú ministerskú stoličku

Richard Sulík
Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 25. marca, 15:42

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu demokratickú vládu. Líder liberálov a bývalý minister hospodárstva uprednostnil vlastnú ministerskú stoličku pred budúcnosťou krajiny, čo je poľutovaniahodné. V tlačovej správe to uviedlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Teraz je na zodpovednosti nás, zostávajúcich koaličných strán, aby sme spoločnými silami snahe rozbiť vládu zabránili, tento útok ustáli, našli dohodu a vyviedli krajinu z politickej krízy,“ píše sa vo vyhlásení najsilnejšieho koaličného subjektu.

SaS očakáva od Matoviča demisiu

Sulík na tlačovej konferencii povedal, že SaS pozastavuje dnešným dňom účasť v koalícii. Účasť bude pozastavená dovtedy, kým predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) nepodá demisiu.

Strana SaS v tejto súvislosti zdôraznila, že po požiadavke premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) podal Richard Sulík demisiu, čím sa stotožnil s tvrdením OĽaNO, že uprednostniť vlastnú stoličku pred budúcnosťou krajiny je poľutovaniahodné. „Očakávame, že to isté spraví teraz aj Igor Matovič a podá demisiu tak, ako sľúbil. Tým sa otvorí cesta k plodným rokovaniam o rekonštrukcii vlády,“ zdôraznili v stanovisku liberáli.

Vládu nepovalili

Zároveň doplnili, že tri vládne strany, teda OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí, majú spolu minimálne 80 poslancov. Tým pádom môžu vládnuť s dostatočnou rezervou. „Vládu sme teda nepovalili a ani to nie je na základe jednoduchých počtov možné,“ dodala SaS.

Sulík na tlačovej konferencii povedal, že SaS pozastavuje dnešným dňom účasť v koalícii. Účasť bude pozastavená dovtedy, kým predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) nepodá demisiu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita