Súperka Anastasie Kuzminovej ukončila kariéru, chce sa venovať rodine a výchove dieťaťa

Daria Domračevová
Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová sa teší z triumfe v pretekoch s hromadným štartom v rámci 9. kola Svetového pohára. Ťumeň, 25. marec 2018. Foto: SITA/AP.

MINSK 25. júna (WebNoviny.sk) – Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová sa rozhodla vo veku 31 rokov ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Informáciu oznámila na pondelkovej tlačovej konferencii v rodnom Minsku.

„Po sezóne som sa snažila nájsť kompromis, ako by som mohla skĺbiť výchovu dieťaťa a športovú kariéru. Ale bohužiaľ som nenašla žiadne riešenie, ktorým by som dve najdôležitejšie oblasti môjho života spojila,“ uviedla Domračevová. Pred troma mesiacmi ukončil športovú kariéru jej manžel a legendárny nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen.

Na zimných olympijských hrách vybojovala šesť medailí (4-1-1), na majstrovstvách sveta pridala ďalších sedem (2-4-1). Vo Svetovom pohári vybojovala 34 individuálnych víťazstiev, v sezóne 2014/2015 získala veľký glóbus za celkové hodnotenie, ku ktorému pridala počas kariéry päť malých glóbusov za celkové víťazstvá v jednotlivých disciplínach. Informácie priniesol český portál iDnes.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daria DomračevováOle Einar Björndalen