Svadba princeznej Eugenie a princa Harryho sa odohrá na rovnakom mieste, jej otec oznámil termín

Princezná Eugenie
Princezná Eugenie so snúbencom Jackom Brooksbankom. Foto: SITA/AP

LONDÝN 2. februára (WebNoviny.sk) – Britská princezná Eugenie a jej snúbenec Jack Brooksbank sa zosobášia 12. októbra. V piatok to oznámil jej otec, vojvoda z Yorku.

Svadba 27-ročnej vnučky kráľovnej Alžbety II. a 31-ročného bývalého manažéra známeho londýnskeho klubu Mahiki sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore, kde sa v máji zosobášia jej bratranec, princ Harry a americká herečka Meghan Markle.

Dvojica, ktorá sa zoznámila pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky, sa zasnúbila v januári v Nikarague. Eugenie, ktorá pracuje ako riaditeľka v galérii Hauser and Wirth, si po svadbe ponechá svoj titul a bude mať možnosť rozhodnúť sa, či si vezme manželovo priezvisko.

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson.

Je ôsmou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jack BrooksbankMeghan Markleprinc Harryprincezná Eugenie